Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

11 NİSAN EVCİL HAYVAN GÜNÜ

11 NİSAN EVCİL HAYVAN GÜNÜ

Evcil hayvanın çocuk gelişimine faydası;

Evcil hayvan besleyen ailelerde yapılan araştırmalara göre evcil hayvan beslemenin çocuk gelişimine büyük etkileri bilinmektedir. Evcil hayvanın gelişimde olan çocuğun sorumluluk duygusunu geliştirmede, özgüvenin büyük ölçüde artmasında, empati yeteneği oluşmasında ve aile ilişkilerini güçlendirmede büyük katkı yaptığı tespit edilmiştir.

Virüsün evcil hayvanda etkisi;

Sadece Türkiye değil dünya çapında bir sorun olan koronavirüs ile mücadelemiz hız kesmeden her gün devam ediyor. Her yeni bir gün, Covid-19 dan nasıl korunuruz diye yepyeni bilgiler de hayatlarımızda yer almaya başladı. Bu bilgilerin bir kısmı doğru ancak virüsten daha hızlı yayılan uydurma bilgiler birçok evcil hayvanımızın evsiz kalmasına sebep oldu. Virüsün yayılmaya başlaması ile birlikte bazı evcil hayvan sahipleri, virüsün kendilerine, ailelerine bulaşma ihtimalinden korkarak, korunma içgüdüsü ile onları barınaklara veya sokaklara bıraktı. Oysa bu virüsün en büyük özelliği her canlının kendi türleri arasında bulaş riskinin olması. Kısaca söylemek gerekirse evcil hayvanlardan insanlara geçmediği gibi, insanlardan da evcil hayvanlara geçmesi söz konusu değil ve taşıyıcı olarak virüs geçirme ihtimali bulunmamaktadır.

Evcil hayvanların taşınması;

Genellikle kedi, köpek, kuş, balık başta olmak üzere tavşan, hamster gibi çeşitli hayvan beslemeyi tercih eden ailelerimiz pandemi döneminde Covid-19 tedbirlerin de artması ve kısıtlamalarıyla beraber kişisel otomobili yoksa ulaşım konusunda büyük zorluk çekmektedirler.

Evcil hayvan taşınmasında çözüm;

Yeni Nesil Taksinizi Nasıl İstersiniz? sloganı ile yola çıktığımız bu yolda mobildurak ailesi olarak, ailenizin bir parçası olan evcil hayvanlarınızın ve sizin ulaşımınızı hijyenik şartlarda ve güvenle taşıyoruz. İkametinizin olduğu semte en yakın taksi bulunabilmesi, farklı ödeme seçenekleri sunan taksiye ulaşılabilmesi ve en önemlisi pandemi döneminde hijyenik bir ortamda yolculuk edebilmesi artık mobildurak sayesinde mümkün olmaktadır. Temassız ödeme seçeneği, gidilecek yerin ücretini önceden öğrenebilme gibi daha birçok özelliklerimiz ile mobildurak taksi her zaman yanınızda olacak.