Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI

15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI

Turizm, bacasız sanayi olarak ülkelere büyük faydalar sağlar. Turistik gezi yapan kişi yeni yerler, insanlar tanır. Tarihi yerleri ve eserleri görür. Doğal güzelliklerden faydalanır. Globalleşen dünyada yeni tanıdığı insanlarla dostluklar, arkadaşlıklar kurar. Sevgi ve saygıya çerçevesinde barış içerisinde mutlu yaşama duyguları gelişir,

Ülkemiz, doğal güzellikleri, tarihi eserleri, iklimi, denizi, kumu, misafirperver insanları ile dünyanın en güzel turistik bir ülkesidir. Yabancı turistlerin aradığı, tekrar gelmek istediği cennet ülkemiz Türkiye, son yıllarda sayıları hızla artan yabancı turistleri misafir etmektedir.

Yurdumuzda turizm sektöründe yatırım her sene artarak çoğalmakta. Eksikler tamamlanıyor yeni yollar, tesisler, eğlence yerleri yapılıyor. Özellikle son yıllarda yabancı turistlerin rahatlıkla konaklayacakları modern oteller ve moteller yapıldı. Temiz, ucuz, lezzetli Türk yemekleri sunan lokantalar açıldı. Özellikle yabancı turistlerin güvenle, rahatlıkla, mutluluk içinde yurdumuza gelmesi sağlandı.

Ancak pandemi dönemi tüm dünyada olduğu gibi hem dış hem de iç turizm de ciddi sıkıntı yarattı. Virüs en büyük darbeyi turizme vurdu. Yatırımlar yavaşladı. İstihdam artarken işten çıkışlar başladı.

Dünya da oluşan bu sıkıntıyı Türkiye de en aza indirmek için salgın hasta ciddi savaş vermemiz gerekmektedir.

Şunu unutmayalım. Her bir yabancı turist ülkemize giren döviz…