Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

Tarihler 18 Mart’ı gösterdiğinde…

Bazı zaferler vardır ki seneler değil asırlar geçse de tarihe iz bırakır. Geleceğe ışık tutar. Çağ açar çağ kapatır.

Çanakkale Zaferi esarete karşı verdiğimiz mücadelemizle sömürülen milletlere ışık, bizim şanlı tarihimize ise altın harflerle yazdığımız destan oldu.

Çanakkale Zaferi hem bizim hem de diğer milletlerin geleceğine yön verdi.

Evlerimizde rahat bir şekilde uyuyabiliyorsak, geçmişte bizim için savaşmış yüzbinlerce askerimizin gözünü kırpmadan mücadele etmesi, şehit olması, destan yazması sayesinde gerçekleşti. 

Bu destansı zaferi, esaret altından kurtulmamızın anısına Kurtuluş Savaşı olarak kutluyoruz. Her yıl bu zaferin anısına yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlayan Çanakkale’de, savaşın izlerini ve destanın ruhunu bugün bile hissedebiliyorsunuz.

Çanakkale Cephesi, Türk Ulusunun bağımsızlığını, gücünü ve söz konusu Vatan olduğunda neler yapabileceğini temsil eden Anıt Cephe olma niteliğini taşır. Bu destansı cephe savaşı boyunca, Türk ulusu yeterli donanıma sahip olmamasına rağmen yurdun her yerinden intikal eden sayısız kahramanlarımız sayesinde düşmanı mağlup etmiş, üzerimizde ki kara bulutları dağıtıp tekrar güneşin tekrar doğmasını sağlamıştır.

İşte bu yüzden günümüz de Çanakkale Zaferi saygıyla anılmakta ve coşkuyla kutlanmaktadır.

Çanakkale’de gezilip görülecek, tarihi ve zaferi ile büyülenebilecek bir yapıya sahip

Çanakkale Şehitliği Anıtı, Akbaş Şehitliği, Soğanlıdere Şehitliği, Çanakkale Şehitleri Müzesi, Conk Bayırı, Mehmetçik Park Anıtı  Kemalyeri Yazıtı, Büyük Anafarta Şehitliği mutlaka gezilip görülmesi, ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Çok yakında Çanakkale’de devreye girecek olan mobildurak uygulamamız sayesinde taksi durağı aramadan en yakın taksi ile bu destansı tarihe yolculuk edebilecek temassız ödeme, indirimli tarife gibi birçok avantajlara ulaşarak güvenli yolculuk edebileceksiniz.

MOBİLDURAK ve en yakın taksi ailesi olarak 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günümüz kutlu olsun.