Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ

Yaşadığımız dünyaya başkalarının gözünden bakmayı denediniz mi hiç?

Size hiçbir şekilde bağlı olmayan; fiziksel büyüme geriliği, karakteristik yüz görünümü ve orta derecede zihinsel gerilik gibi önüne geçemediğiniz ve sizin toplumdan dışlandığınızı, insan onuruna aykırı davranışlara maruz bırakıldığınızı düşünün. Sizleri bu düşünce zorluğundan kurtarmak isteriz.  Bu bedensel ve zihinsel farklılıklarla hayatta kalmanın ne demek olduğunu anlamak isterseniz bir down sendromlu bireyle ya da ailesiyle iletişim kurmanız yeterli.

Doğumlarda, bebeklerde olması gereken 21 kromozom çiftinden fazladan bir kromozom bulunması Down Sendromu olarak adlandırılıyor. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle bu konuda sizlerle düşüncelerimizi paylaşmak istedik.

Matematik, fizik, sosyal bilimler gibi birçok alanda olduğu gibi sosyal hayatta da kendilerini ispat etmiş, daha doğrusu kendilerini ispat etmek zorunda bırakılmış Down Sendromlulardan bahsetmeyi sorumluluk olarak gördük. Down Sendromu, karakteristik yüz görünümü, zihinsel farklılıklar, ve erken ölümler gibi birkaç faktörle kendini gözler önüne seriyor ve ne yazık ki geleneksel toplumlarda dışlanmaya neden bir edim olarak görülüyor. İletişim aygıtlarının dünyanın her köşesine yeter hale geldiği çağımızda, bizce down sendromlunun farklılıklarından dolayı toplumdan dışlanmasına ve farklı görülmesine dur demenin tam zamanı.

MOBİLDURAK ailesi olarak güvenli ulaşıma önem veriyoruz. Down Sendromlu bireyleri tek başına güvenli bir şekilde taksi durağı aramadan taksi beklemeden en yakın taksi sayesinde ve indirimli tarife ile taksi yolculuğunun keyfini yaşayabilirsiniz. Hatta temassız taksi ücreti ödeme özelliği ile takside olmasanız bile taksi ücretini ödeyebilirsiniz.

21 Mart Down Sendromu Farkındalık günü vesilesiyle hepimizin bildiği bu gerçeklerin insanlığın temel değerleri haline gelmesini temenni ediyor, mutlu gelecekler diliyoruz.