Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI GÜNÜ

4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI GÜNÜ

Şehir hayatında zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışan canlılara yardımcı olmak bizi biz yapan insan olmanın birinci vazifesi.

Özellikle soğuk kış aylarında onları yardıma muhtaç bir şekilde gördüğünüzde içinde bulunduğunuz şartlar bir sokak hayvanını sahiplenmek için uygun olmasa da onlara bir el uzatabilirsiniz. Hayvanların sağlığı ve güvenliği ile ücretsiz olarak ilgilenen kurumlara da haber vererek birçok sokak hayvanına yardımcı olabilirsiniz.

Sokak hayvanları için evinizde bulunan ve kullanma gereksinimi duymadığınız eşyalardan yapacağınız basit bir baraka ile yaşama tutunmalarını sağlayabilirsiniz.

Genellikle insanlar, evcil hayvanlarını görünüşlerine ve cinslerine göre seçmektedir. Bunun sebebi de, onları dost edinmek veya bir yuva vermek değil, çevresindeki insanlara hava atmak farklı bir imaj yaratmaktadır.

Oysa yardıma ihtiyacı olan bir sokak hayvanını sahiplenip, bu sevimli sokak hayvanı ile yaşadıklarınızla, insanlara örnek olabilirsiniz. Sizin sokak hayvanınızla yaşadığınız sevgi ile sokak hayvanları konusunda bir farkındalık yaratabilir ve diğer insanların da sokak hayvanlarını sahiplenmesine sebep olabilirsiniz.

Sokak hayvanları, temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan hayatlarını sürdürebilmek için sürekli olarak savaş veren canlılardır. Eğer şanslılarsa iyi bir insanın bıraktığı mama kabında yiyecek ve su bulabilirler ve yine şanslılarsa soğuk havada bir barınak bulabilirler. Bu nedenle bu sevimli sokak hayvanları için bir yuva yaratmak, hem biz insanların paylaşma ihtiyacını giderip mutlu edecek hem de onlara sıcak yuva ihtiyaçlarını karşılayacaktır. 

Sokak hayvanlarına sahip çıkmak vicdanlara dokunduğu gibi pek çok açıdan bakıldığında doğru bir iş olacaktır.

Eğer bir evcil hayvan edinme kararı aldıysanız, ilk tercihiz sokak hayvanları olmalıdır. Çünkü onların size, sizin onlara olduğundan daha çok ihtiyacı var. 

Satın alma, Sahiplen!..