Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

DERVİŞLER ŞEHRİ KONYA

DERVİŞLER ŞEHRİ KONYA

 Konya manevi kültür açısından da oldukça önemli bölgelerinden bir tanesi olan maneviyatın yüksek bulunduğu Mevlana şehri olarak bilinen ve zaman zaman dervişlerin yaşadığı maneviyatın dolu dolu geçtiği eski kültür çağlarından bugüne kalmış en büyük şehir efsanesini yaşayan şehirlerden bir tanesi olarak bugüne kadar gelmiştir. Şehrin her sokağında maneviyat izlerine rastlayabileceğiniz ve Mevlana Caddesi’nin ve Mevlana türbesinin bulunduğu alanlarda da bu havayı tadacağınız Konya gezilecek kültür alanında ve manevi eserler konusunda da oldukça gelişmiş düzeyde olmaktadır. Konya özellikle Mevlana şehri olarak bilinen Konya denince ilk akla gelen Mevlana türbesinin yankılarını bugüne kadar sürdürmüş ve değerlerini bugüne kadar korunmuş oldukça maneviyatlı bir şehir olarak bugün halen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken detaylara da sahip olmaktadır. Konya’nın değerlerinin kültürünü ve tarihten bugüne aktarılmış hikâyelerini anlamak bilmek Mevlana Caddesi’ne dolaşmak Mevlana türbesindeki ziyaretleri tamamlamak ve çeşitli dervişlerin mezarlarını ziyaret etmek Konya’da büyük olgu ve maneviyat duygularını yükselmesini de sağlamaktadır. Bir Konya gezisi planlamak ve Konya’nın bu derviş kültürünü ve Mevlana kültürünü yakından izlemek buraları ziyaret etmek ve manevi atmosferi tatmak isterseniz siz de yepyeni bir teknoloji olan mobil durak hizmeti ile anında taksi çağırabilir Konya bölgesini ziyaret ederek türbeleri yatırları ve manevi alanları ziyaret edebilirsiniz.

 Konya, Mevlana kökeninin oluşturduğu manevi yapısı ve dönen dervişlerin varlığından haberdar olan bir neslin bugüne taşınmış olan maneviyatını hissettiren ve hala bugüne aksettirmiş şehirlerden bir tanesi olarak manevi kültürün bugüne yansımalarını da ifade etmektedir. Ayrıca Konya’da oluşmuş dervişler tarikatının kuruluşu ve bu efsanelerin bugüne yansımasını yaşatan Mevlana menkıbelerini de okuyarak bu bilgileri rahatlıkla ulaşabileceğiniz ansiklopediler de bulunmaktadır. Konya’nın kültürünü maneviyatını ve Mevlana müzesini ziyaret ederek buradaki kalıntılara manevi değerlere ve türbesel değerlere ulaşmak isterseniz siz de mobil durak hizmetleri ile Konya ziyaret ederek en yakın kültürünü daha yakından hissedebilirsiniz. Konya’nın unutulmaz atmosfer ve kültürü sizleri de oldukça etkileyecektir. Dervişler, özellikle dönem dervişler tarikatının oluşturulduğu günden bu yana ansiklopedilerle belgelenmiş ve Mevlana menkıbelerinde yer almış özel bulutlar olarak Konya’nın tarihinde bulunmaktadır. Konya Mevlana kültürünün oluşturduğu ve Mevlana’dan bugüne kalan eserlerin Mevlana ansiklopedileri ile günümüzde hala profesörler tarafından yayınlandı ve araştırıldığı önemli bir konuda yer almakla beraber aynı zamanda tarihi dokularının bugüne taşınması ile de çok özel bir alana sahip olmaktadır.

Konya Dervişleri, dönen dervişler tarikatının başlaması Mevlana dervişlerinin oluşması ve bu kalıntılarını bugüne kadar taşınması ve ansiklopedilerde yer alması konusunda oldukça önemli bir yere sahip olurken bu hakiki tarikatını başlaması ve içerikleri konusunda da geniş bilgiler yer almaktadır. Konya Mevlana kültürünün yansıması ile birlikte dervişler şehri olarak da anılan oldukça ebedi ve manevi bir şehir olarak gezilmeye değer alanlardan bir tanesi olmaktadır.Dervişler Şehri Konya, Selçuklu zamanından bugüne kadar maneviyata önem vermiş manevi çizgileri korumuş zaman zaman çeşitli dervişlere ve önemli kültür medeniyetlerinden kalan eserlere yer vermiş oldukça modern bir çizgide olmaktadır. İbni Arabi’nin Konya’dan ilham alması ve Mevlana’nın burada yaşayıp burada vefat edip türbesinin burada bulunması da Konya’nın dervişler şehri olduğunun bir kanıtı bir göstergesi ve çizgisi olduğunun altını çizmektedir. Konya’nın en değerli kültürel miraslarından bir tanesi olan Mevlana müzesi ve Mevlana türbesini ziyaret ederek siz de bu atmosfere yaklaşabilir ansiklopediler içinde dönen dervişler tarikatına daha yakından inceleme fırsatı da bulabilirsiniz. 

Dervişler Şehri; olarak ortaya çıkarılmış olan Konya medeniyetler ülkesinin en önemli tarikatı ve medeniyetli maneviyatlı şehirlerden bir tanesi olmaktadır. Mevlana’nın yaşadığı ve eserlerini burada oluşturduğu daha sonra kendi naaşından sonra bile eserlerinin burada halen korunduğu Konya medeniyetlerin birleştiği ve bütün manevi duygularının buradan ilham aldığı yerlerden oluşmaktadır. Konya’nın en meşhur Konya dönen dervişler kitabını inceleyerek siz de kitapta yer alan manevi duyguları atmosferi ve yaşanmışlıkları inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Bu Fransızca eserde Konya dönen dervişler tarikatının bütün hatıraları bütün ambiyansları ve kitaplarını inceleyebilirsiniz.Konya kültürünü Konya dervişlerini ve dönen dervişler tarikatının en yakından incelemek için Konya ve Mevlana üzerine yazılmış eserleri bu eserlerin günümüzde Fransızca ve Türkçe çevirilerini inceleyebilir bu zamanın eserlerine bir arada ulaşabilme imkânı da bulabilirsiniz. Selçuklu tarihinden bu tarihe kadar pek çok medeniyetten eser kabul edilen Konya medeniyeti çeşitli araştırma ve profesörlere de yol gösterici olmakla beraber yeni eserlerin ortaya koyulmasında da önemli bir rol oynamaktadır.

Büyük bir halk filozofu olarak bilinen ve Konya’nın tarihini inceleyen ahi Evran tarafından hazırlanan ve araştırılan bu konular üzerine yazılan eserleri de inceleme fırsatı bulabilirsiniz.Michael believet tarafından yazılan dönen dervişler şehri Konya kitabında inceleyip okuyarak ve Türkçeye çevirerek siz de tarihi duyguları yeniden tatma fırsatı bulabilir ayrıca Konya’yı ziyaret ederek bütün bu duyguları Konya’nın merkezinde yaşayabilirsiniz.Konya ziyaretlerinde siz de bu manevi havayı takmak Mevlana türbesini ve Mevlana kültürünü yakından hissetmek isterseniz mobil durak teknolojisini kullanarak uygulamayı indirip takdir çağırabilir güvenli taksi uygulaması ile Konya ziyaretlerinde bulunabilirsiniz.

Hızlı güvenli ve konforlu taksi olarak günümüzde kullanılmaya başlayan ve Konya’da da aktif olarak kullanılan mobil durak hizmetleri uygulama üzerinden sistemsel olarak taksi çağırma ve taksi takip etme özelliklerini taşımakta hızlı konforlu ve en uygun fiyat kalitesi ile karşılamaktadır. Siz de Konya’nın medeniyetler kültürü olan Mevlana kültürünün yakından incelemek isterseniz mobil durak hizmetleri ve Konya’yı ziyaret edebilir bu atmosferi yerinde hissedebilir ve Konya’nın bütün eserlerini burada inceleme fırsatı bulabilirsiniz.