Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

GAZİANTEP'TE TAKSİ KÜLTÜRÜ

GAZİANTEP'TE TAKSİ KÜLTÜRÜ

Kalabalık şehirlerimizden biri olan Gaziantep’te taksiye binmek, özellikle de şehir içi ulaşımın yoğun olduğu saatlerde yerinde bir seçim olarak değerlendirilebilir. Zira taksi ücretleri kesenize uygun gelebilir ve zamandan tasarruf etmek isteyenler için de taksiye binmek önemli bir avantajdır. Bu noktada da Mobil Durak uygulaması dikkat çekmektedir.

 

Mobil Durak Gaziantep’te

Mobil Durak, ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşlarının desteği ile geliştirilmiş, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli, milli ve yeni nesil güvenli taksi çağırma portalı olarak tanımlanabilir.

2019 yılında, toplumun toplam kalite ve güvenlik ile desteklenen taksi rezervasyon sistemine ihtiyaç olduğu görüldü. Akabinde ise Mobil Durak fikri yenilikçi olarak değerlendirilmiş ve Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilmiştir. 2020 Şubatı’nda ikinci prototip geliştirildi ve uygulamalar hem Google'da hem de Apple'da yayına girdi; ancak aynı yılın Mart ayında dünya genelinde patlak veren pandemi nedeniyle pazarlama durduruldu. Pandemi döneminin uzun süreceğinin anlaşılması üzerine 2020 Mayıs’ında üçüncü prototip çalışmalarına başlandı. 2020 yıl sonunda ise yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir.

Kalite ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sistemi 3 temel kriter ile özetlenebilir:

 

 • Kullanıcı dostu arayüzü ile yolcular ve konforlu taksi sürücüsü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanabilmektedir.

 • Seçme özelliği ile yolcu ve taksi şoförü kalite puanını ve yorumları görerek istediğini tercih edebilmektedir.

 • Sinir ağları ve öğrenmeye dayalı zekâ sayesinde sistem otomatik olarak atamaya izin vermektedir. Atama algoritması, öğrenme kabiliyetine sahip, alışılmamış bir sistemdir.

 

Neden Mobil Durak?

Mobil Durak uygulamasında taksiler yasalara uygun hareket eder. Belgeleri tam, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförler sizlere hizmet verir. Herhangi bir olumsuz durumda uygulamadan çıkarılacağının bilincindedirler. Hiçbir yerde olmayan bu özellik sadece Mobil Durak müşterileri için geliştirilmiştir. İstediğiniz renk veya modeldeki taksinizi seçip, istediğiniz adrese yolculuk yapmanın mutluğunu yaşarsınız.

Mobil Durak uygulaması ile Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Dijital Para gibi değişik ödeme seçenekleri ile %20’ye varan indirimli tarifeleri kullanabilirsiniz. Dolayısıyla yolculuklarınızı avantajlı tarifelerden yararlanarak kolayca yapabilirsiniz. Sevdikleriniz yolculukları için de talep oluşturabilir, onların biniş adresi ile iniş adresini belirterek ne kadar ücret ödeneceğini görebilirsiniz. Hatta isterseniz sevdiklerinize jest yaparak taksi ücretini Mobil Durak hızlı ve kolay ödeme yöntemleri ile siz de ödeyebilirsiniz. Taksi tercihini yaptığınızda yolculuk yapacağınız adresi, günü ve saati belirlediğinizde, Mobil Durak seyahat planlamasını yapar. Zamanı geldiğinde mesajlarla bilgilendirir. Seyahatinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Mobil Durak uygulamasının taksi ücreti hesaplama özelliği sayesinde henüz taksiye binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi önceden öğrenebilirsiniz. Mobil Durak’ta sadece hesabınızda gösterilen ücret kadar ödersiniz. Ekstra bir masrafla karşılaşmazsınız. Mobil Durak için yolcuların can ve mal güvenliği her daim önceliklidir.

Eğer ki yolculuk yaptığınız taksiden memnun kaldıysanız bu taksiyi favorilerinize ekleyebilirsiniz. Taksiden memnun kalmadıysanız bir daha size gelmemesi için taksiyi ya da şoförü kara listeye ekleyebilirsiniz. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi muhtelif ödeme seçeneği ile taksi ücretini fiziki veya sanal olarak da ödeyebilirsiniz.

Mobil Durak taksi ve sürücülerini özenle seçer. Yüksek standarda sahip konforlu ve güvenli araçlarla, temiz giyimli sürücülerle sizlere hizmet vermektedir. Vereceğiniz her puan, taksinin uygulamadaki sırasını belirler. Size en yakın taksiyi bulan uygulama içerisinde taksi ve şoför hakkındaki tüm detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca taksinin gelişini onayınızla, uygulama üzerinden takip edebilir ve hemen yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

 

Mobil Durak Uygulamasının Faydaları

Mobil Durak uygulamasının sunduğu fırsatlar şunlardır:

 

 • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi avantajı,

 • Seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma,

 • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama yapma,

 • Yolcu ve taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilme özelliği,

 • Yolcular için kolay adres ekleme / bulma,

 • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırma imkânı,

 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlaması yapabilme imkânı,

 • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri sunma fırsatı,

 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterme,

 • Dijital taksiye binildikçe bonus kampanyaları ile kazanma avantajı

 • Engelli yolculara destek verme,

 • Yerel işletmelerle iş birliği yaparak ticaret hacmini artırma yeteneği,

 • Sektörde kaliteli hizmet sunma ve istihdamı artırma özelliği,

 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına destek olma,

 • Kentsel ulaşım ve otopark problemine çözüm üretebilme özelliği

 

Gaziantep Mobil Durak Taksi Ücretleri

Büyükşehirlerimiz arasında yer alan ve kalabalık nüfusu ile dikkat çeken Gaziantep’te her gün onlarca taksi çalışmaktadır. Ne var ki, güvenli ve ucuz taksi arayanlar için Mobil Durak her zaman ön plandadır. Gaziantep’teki mobil durak taksi ücretlerini aşağıda sizler için listeledik:

 

 • Cepparamlı indirimli ödemelerde açılış ücreti 9.50 TL, km ücreti 9.50 TL

 • Kredi/Banka Kartı ile indirimli ödemelerde açılış ücreti 9.70 TL, km ücreti 9.70 TL

 • Nakit ödemelerde açılış ücreti 10 TL, km ücreti 10 TL