Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

KONYA TAKSİ KÜLTÜRÜ

KONYA TAKSİ KÜLTÜRÜ

Pandemi süreci sonrasında yasakların kalkması, turizm sezonunun açılması, turistlerin Türkiye’yi ziyaret etmeleri ile birlikte ülkemizde vatandaşların taksi kullanımında yoğunluk yaşanmaya başlamıştır. Yüzlerce taksi Konya’da halka hizmet veriyor. Konya ilinde bulunan taksicilerin, vatandaşların güvenliğinin yanında maske, mesafe ve temizlik önlemlerini en ön plana aldıklarını yakından görebilirsiniz. Keza bu durum Mobil Durak uygulaması tarafından da önemsenmiştir.

 

Mobil Durak Nedir?

Mobil Durak, Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarının işbirliği ve desteği ile geliştirilmiş bir yeni nesil taksi çağırma portalı olarak tanımlanır. Zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen bu uygulama, sarı taksilere özel hazırlanmıştır. Yerli ve milli olan uygulama Mersin Üniversitesi Teknopark ’ta 2019 yılında faaliyetlerine başlayan GRL Bilişim ve İnovasyon A.Ş. markası ile hizmetlerini aralıksız olarak sürdürmektedir.

Firmamız, akıllı şehir konseptleri için Mobildurak, AngosGps, KolayKirala81, Rotaheryer, Maraton gibi çeşitli projeler üretmektedir. Gerçekleştirdiğimiz büyük yatırımlarla, sektördeki dönüşüme yön vermeyi hedefleyen ve her türlü yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuzun bilincinde olarak ilerlemekteyiz.

Asıl hedefimiz, iş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yaparak, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin yaşamlarını kolay hale getirmektir. Her zaman, ürettiğimizin daha iyisini üretmek ve kendimizi geliştirmek adına Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışmaktayız.

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilen Mobil Durak uygulaması 2020 yılı sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Taksi ücreti hesaplayan kullanıcılar Akıllı Durak Mobil Durak uygulaması ile indirimli tarifelerden faydalanacaklarını bilmelidir.

 

Mobil Durak Nasıl Kullanılır?

Mobil Durak uygulamasından 3 işlemde kolayca yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemler:

 

  • Uygulamaya Giriş Yapın / Kayıt Olun

Taksi çağırma uygulamamızı akıllı telefonlarınıza ya da tabletlerinize indirdikten sonra üyeliğiniz var ise giriş yapıp, yok ise kayıt olup ilk adımı tamamlayabilirsiniz.

 

  • Biniş ve İniş Noktalarını Girin

Taksi çağırma uygulamamıza giriş yaptıktan sonra sadece nereye gideceğinizi haritadan seçerek güvenli taksi ve taksici seçiminiz için diğer adıma geçebilirsiniz.

 

  • Taksi ve Taksicileri Seçmek

Son işlemde karşınıza çıkan taksi özelliklerinden size uygunları seçebilir bir sonraki adımda kolay ve uygun ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil Durak uygulamasında çağrınızı kabul eden şoförün adı, soyadı, aldığı puan bilgilerini; taksinin araç markası, modeli ve plakasını, taksinin haritadaki ilerleyişini, tahmini varış süresini ve mesafesini istediğiniz zaman görebilirsiniz. Yine menüden geçmiş yolculuklarınızın detaylı bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

 

Mobil Durak uygulamasının rezervasyon sistemi; beğeni ve yorum, algoritma atama gibi rakiplerine göre öne çıkan birçok yeniliği ile müşterilerine başarıyla hizmet vermektedir. Mobil Durak yenilenen arayüzü benzersiz özellikleri ile müşterilerine bir taksi çağırma hizmetinden fazlasını sunuyor. Mobil Durak’ı kullanabilmeniz için öncelikle uygulamayı akıllı telefonlarınıza yüklemeniz gerekiyor.

 

Vatandaşlar, özlediği mobil taksi uygulamasına kavuştu. Uygulama üzerinden kayıt yaptırdıktan sonra taksiye biniş ve iniş noktalarını belirtmeniz gerekiyor. Bu durumda, istediğiniz taksi ve taksiciyi belirleyerek, uygun ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeniz günün her anında mümkün olacaktır.

Mobil Durak taksi çağırma uygulaması için, Android telefonunuz için Play Stone’dan, Iphone için Apple Store’dan, Mobil Durak Uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kayıt için istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Ayrıca uygulama içerisinde; gitmek istediğiniz mesafe, seçebileceğiniz taksi – taksici, taksi modeli ve indirimli ücret tarifesi de yer alıyor. 

 

Covid – 19 Sürecinde Mobil Durak

Mersin Üniversitesi Teknopark Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, AB Çalışma Örgütü, TEB TİM ve Megacarss tarafından desteklenen şirketimiz, Mobil Durak uygulaması ile yolcu ve taksiciler seçme hürriyeti tanımaktadır.

Uygulamamız tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uymaktan asla kaçınmamıştır. Aksine ucuz taksilerde sunduğu temassız ödeme imkanları ile her zaman önceliğin insan hayatı olduğunu açıkça ortaya koymuştur.

 

Konya Mobil Durak Kredi Kartıyla Ödeme

Mobil Durak uygulamasında kredi kartı bilgileriniz kartlı ödeme altyapısını sağlayan banka/finans kuruluşunca yüksek güvenlikle saklanmaktadır. Mobil Durak, kart bilgilerine ulaşamaz ve bilemez. Dolayısıyla kart bilgilerinizin üçüncü şahıslarca kullanılması imkansızdır. Tüm işlemleriniz banka/finans kuruluşlarınca sağlanmaktadır.

Kredi kartınız ile ilk kez ödeme yapacaksanız, uygulamada bulunan kredi kartları bölümünde, kart bilgilerinizi banka/finans kuruluşuna tanımlamanız gerekiyor. Yolculuğunuz bitince sürücü yolculuk ücretini onayınıza sunar. Sürücünün girdiği yolculuk tutarı sizin yolculuk tutarınız ile aynı ise işleme onay vermeniz yeterli olacaktır. Kredi kartlı taksi işleminde olduğu gibi diğer işlemler için de kartlı ödemeyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

 

Diğer Mobil Durak Ayrıcalıkları

Mobil durakta sevdikleriniz veya yakınlarınız için de talep oluşturabilir, onların biniş – iniş adresini belirterek ne kadar ücret ödeyeceğini görebilir, yolculuğu takip edebilir ve isterseniz taksi ücretini Mobil Durak cüzdanla da ödeyebilirsiniz. Biniş ve iniş adresi, gün ve saat, taksi tercihini yaptığınızda Mobil Durak seyahat planlamasını sizin için hemen yapar. Zamanı geldiğinde mesajlarla sizi bilgilendirir. Dolayısıyla yolculuğunuzun sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Mobil Durak uygulamasında taksi ve sürücüler özenle seçilmektedir. Kaliteli araçlarla, temiz giyimli sürücülerle hizmet verilmektedir. Sürücüye ve taksiye verdiğiniz puan, taksinin uygulamadaki sırasını belirlemektedir. Uygulamayı kullanarak, size en yakın taksiyi bulabilirsiniz. Taksi ve şoför hakkındaki tüm detaylı bilgileri görebilirsiniz. Onay verdiğinizde taksinin gelişini uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Herhangi bir şekilde bekletilmeniz söz konusu değildir. Güvenli taksiye binip yolcuğunuza anında başlayabilirsiniz.