Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

KONYADA YAPILACAK ETKİNLİKLER

KONYADA YAPILACAK ETKİNLİKLER

Konya gelişmiş şehir olma özelliği ile yapılacak etkinlik açısından da oldukça geniş bir alana sahiptir. Hem tarihi hem de sosyal etkinlikler yapabileceğiniz Konya oldukça modern bir şehirdir.Konya merkez olarak çok eski bir tarihin bugüne aktarılmış bir medeniyet şehri olarak; hem tarihsel yapıları hem de Mevlana şehri olması nedeniyle yerli ve yabancı turistlerin de ilgisinin yoğun olduğu bir bölge olarak kaydedilmektedir.Konya’da Etkinlikler listesini inceleyerek ve gezilecek alanları listeleyerek siz de mobil durak aracılığı ile Konya’ya gezi yapabilirsiniz.

Konya’da Gezilecek Yerler

1.Mevlana

Mevlana bölgesi, Mevlana türbesi ve Mevlana camisi olmak üzere çeşitli alanlara yayılmış olan ve tarihten bugüne kadar kalan gezilecek alanlarıyla öne çıkan modern kültürel ve oldukça değerli bir şehir olmaktadır.Konya’nın en kültürel değerlerini bir araya toplayan ve halen gezilecek listelerin en başında gelen Mevlana bölgesinde gezilecek pek çok alan bulunmaktadır.Mevlana türbesi içinde pek çok türbe ve manevi alan da gezilecek alanlardadır.

2.Meşhur Alaeddin Tepesi

Konya’nın gezi kültürünün olmazsa olmaz yerlerinden biri olan Alaeddin tepesinde gezerken oldukça keyif duyabilir ve çayınızı içebilirsiniz.Tam merkezde bulunan bu yemyeşil tepe hemen hemen her zaman ziyaretçiler ile dolu olmaktadır. Hem modern hem de kültürel Alaeddin tepesini siz de mobil durak ile rahatlıkla gezebilir ve güvenli aksi uygulamasını indirebilirsiniz.

3.Karatay Müzesi

Konya Karatay müzesi tarihi ve eski bir simge olmaktadır. Müze tarihsel olarak da oldukça eski bir taş dokunmasına sahip olmakla beraber oldukça köklü bir yapı olmaktadır. Karatay müzesi kuruluş olarak çok eski bir tarihçesi bulunan ve çini eski işlemelerin bulunduğu bu müze halen gezilip görülmeye açık halde olmakta ve ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

4.Selimiye Camii

Konya’nın en değerli ve en köklü yapıları arasında yerini almış olan ve Mevlana türbesinin hemen yanında bulunan bu cami en özel en manevi alanların da başında gelmektedir.ı.Selim döneminde tamamlanmış ve bugüne kadar varlığını koruyarak halen geziye açık bulunmuş olan bu cami de kültür ve manevi tarihçe ortaya koyulmuştur. Siz de mobil durak uygulaması sayesinde burayı ziyaret ederek hem atmosferin hem de eski yapıların bugünkü kalıntılarını daha da yakından inceleme fırsatı da bulabilirsiniz.

5.Atatürk Evi Müzesi

Atatürk evi olarak adlandırılan ve o dönemde Atatürk tarafından kullanılmış ve ona hediye edilmiş olan bu ev şimdilerde müze olarak kullanılmaktadır.O dönemin tarihçesini yansıtan ve Atatürk’ün bütün hatıralarını yansıtan bu evde; Atatürk’ün o dönemde kullanıldığı her şey de bulunmaktadır. Atatürk’ün hatıraları ile dolu bu evde fotoğrafları ve eşyaları da sergilenmeye devam etmektedir.Mobil durak ile kolay ve hızlı bir ulaşım sağlayarak siz de bu tarihin en önemli mekânlarını ziyaret edebilirsiniz.

6.Konya Meram Bağları

Konya Meram bağları Konya’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.Meram ilçesinde yer alan bu alan; çam kokusu akarsu ve serin havası ile oldukça özel ve güzel alanlar arasında bulunmaktadır.Meram bağları alan olarak hem mesire alanlarına hem de restoranlara sahip olarak oldukça görsel ve özel bir görünüm de ortaya koymaktadır.Eşsiz doğa tasarımı ile siz de meram bağlarını merak ediyorum diyorsanız mobil durak sizleri bekliyor.

7.Sille Köyü

Küçük bir tatil köyü havasında olan sille köyü tarih severlerin mutlaka görmesi gereken özel bir alan olarak halen varlığını ve güzelliğini koruyan hem tarihsel hem de kültürel bir alan olmaktadır.Eski bir zamanda kurulmuş olan bu köy Rumlar zamanına dayanmaktadır. Köyün tam ortasında ise küçük bir süs havuzu bulunmaktadır.Burayı siz de ziyaret edebilir ve güvenli taksi uygulamasını kullanabilirsiniz.

8.Nasrettin Hoca Türbesi

Konya Akşehir bölgesinin en önemli en özel dokularından olan Nasrettin hoca türbesi ziyaret edilmeye açık olarak tasarlanmıştır.Türbenin açık bir şekilde 12 köşesi ve yeşil bir kubbesi bulunmakta ve özel olarak çiçeklendirme yapılan yolu ile oldukça özenli bir yapıya sahip olmaktadır. Konya gezisinin olmazsa olmaz alanlarından bir tanesi olan Nasrettin hoca türbesini siz de ziyaret etmek isterseniz mobil durak güvenli taksi uygulaması ile oldukça güvenli bir şekilde burayı ziyaret edebilirsiniz. Mobil durak her alanda olduğu gibi bu alanda da uygulama üzerinden sizlere yardımcı olmakta ve her an kullanımı açık durumda hizmet sağlamaktadır. Akşehir ilçesinde sizleri bekleyen bu önemli türbeyi siz de ziyaret etmek için güvenli taksi kullanmayı deneyebilirsiniz. Hem güvenli hem de hızlı ulaşım sağlamak için oldukça modern teknoloji kaynaklarından bir tanesi olan mobil durak sizlere de her an hizmet verme potansiyeli taşımaktadır.

Konya gezi tarihçesi olarak oldukça geniş ve oldukça yapılı köklü bir şehirdir. Hem manevi 9 hem de tarih dokusu olarak gezilmeye çok elverişli olan Konya bölgesinde sayılan bu bölgeleri gezmek görmek ve daha yakından tarihi dokuyu hissetmek isterseniz mobil durağı uygulamasına siz de cihazınıza indirerek rahat rahat kullanabilirsiniz.Özel bir gezi tarihçesini açık olan Konya oldukça geniş yapısı manevi değerleri ve tarihsel kalıntıları ile hem gezilmeye açık bir alan olarak hem de etkinlik olarak çokça faaliyete imza atmaktadır. Siz de Konya’da yapılacak etkinlikleri merak ediyorsanız mobil durak uygulamasıyla bu özel alanları gezebilir istediğiniz tarihi dokuya ulaşabilirsiniz. Konya en önemli bölgelerini en talihisar dokularını ve en meşhur yerlerini siz de küçük bir gezi etkinliği ile ziyaret etmek isterseniz güvenilir taksi uygulaması ile siz de Arzu ettiğiniz zaman buraları gezme imkanı bulabilirsiniz.