Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

MERSİN EKONOMİSİNDE TURİZMİN ROLÜ

MERSİN EKONOMİSİNDE TURİZMİN ROLÜ

Mersin ekonomisinde turizmin rolü oldukça büyük ve geniş bir alana yayılmaktadır. Yani hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeken turistik bölgeler turizmin önemle değer kazanmasını sağlamakta ve bölgenin popülerlik değerini daha fazla artırmaktadır. Mersin turistik ve kültürel alan olarak oldukça geniş bir potansiyele sahip olmaktadır. Denizi sahilleri kültürel mirasları ve eski kalıntıları ile oldukça geniş kapsamlı bir yer olarak hem ilçeleri hem de merkez bölümündeki eserleriyle günümüze kadar taşınmış mitolojik arkeolojik mağaraları yanında turistik değerleri turizm açısından elverişli alanları ile de ön plana çıkmaktadır.

Mersin Turistik Değeri ve Turizmin Önemi

Mersin turistik değer olarak oldukça gelişmiş koşulara sahip olan gerek sahilleri gerekse eski kültürel tarihleri ile değişik bir dokuya sahip olan modern şehirlerimizden bir tanesidir. Turizm açısından elverişli olan Mersin kültürlerinin turizm etkisi çok büyük olmaktadır. Turizm dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça elverişli ve ön plana çıkan alanlardan bir tanesi olmaktadır. Ekonomik alanda yaptığı çağrışımlar ve ekonomiyi destekleyen faktörleri oldukça gelişmiş seçenekler arasında bulunmaktadır. Bölgenin turistik ve turizmsel değerleri bölgenin ekonomisi konusunda da oldukça ayrıntıcı ve önemli olmakla beraber her koşulda ekonomiyi artıran gelişmelere de sebep olduğu gözlemlenmektedir. Her alanda olduğu gibi ekonomik alanında da turizmin etkisi ve katkısı çok büyük olmaktadır.Turistik merkezleri sahil bölgesi antik kent ve mağaraları ile Mersin oldukça turistik bir mekân olarak ortaya çıkmaktadır. Hem turizm olgusunu hem de ekonomi olgusunu bir araya getiren bu çağrışımlar incelendiğinde Mersin’in kültürel turistik açıdan çok önemli bir yere sahip olduğu da gözlemlenmektedir.

Mersin Turizm’e Değer Katan Alanları

-Mersin Antik Kenti

-Mersin Arkeoloji Müzesi

-Mersin Deniz Müzesi

-Mezitli AquaPark

-Atatürk Parkı

-Atatürk Evi Müzesi

-Mersin Sahilleri ve Plajları

-Mersin Ulu Cami

Mersin’in turistik alandan değerli olan ve gezilmeye açık olan alanlar arasında yer alan bu listelerde turizmin ve ekonominin katkı sağlayan bölümlerini de incelemek aynı zamanda mümkün olmaktadır.Mersin Ekonomisi, alanında çok önemli bir yere sahip olan bu bölgeleri ziyaret etmek için siz de mobil durak hizmetlerini kullanabilirsiniz. Mersin ekonomisine ayakta duran turistik bu varlıkların en değerliler arasında tarihi ve kültürel yapıların da bulunduğu çeşitli mağara antik kent ve camilerin dekorasyon mimari ve mozaik eserlerinin de bulunduğu görülmektedir. Ekonomi alanında turistlerin çok fazla tercih ettiği Mersin sahilleri Mersin parkları ve Aqua Park özellikleri de ekonominin kalkınmasına oldukça elverişli alanlar arasında yerini almaktadır. Mersin bir sahil kenti olarak yerli ve yabancı turistlerin çok fazla dikkatine çekerek ekonomiye büyük katkı da sağlamaktadır.Mersin Ekonomisinde Turizmin Rolü, gelişmiş koşullar açısından da büyük önem taşımaktadır. Bir sahil kenti olan Mersin’de gerek sahil gerek plaj ve restoranlar olmak üzere ekonominin kalkınmasında etkili olan pek çok faktör bulunmaktadır. En kapsamlı turistik değer olan sahiller ve sahil kesimlerinde bulunan otellerde ekonominin canlandığı da görülmektedir. Her yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin Akın akına uğradığı Mersin bölgesinde ekonomiyi ayakta tutan en önemli özelliklerinden bir tanesi de oteller ve sahil plajları olmaktadır.

 Mersin Turizmi, her alanda gelişmişlik göstererek bugüne kadar taşınmıştır. Mersin kalesi Mersin sahilleri ve Mersin plajlarında yaz sezonunda adım atılacak yer bulunmaması da turizm ekonomisi açısından büyük önem arz etmektedir. Mersin’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de Deniz’in antik kent ve mağaralara çıkıyor olması ve bu anlamda Deniz ulaşımında oldukça yoğun olarak kullanılması olmaktadır. Mersin oldukça gelişmiş kültürel mirasların bol olduğu ve kültür turizmi açısından da önemli bir yere sahip olan gelişmiş oldukça modern bir şehir yapısına sahiptir. Mersin gece hayatı olarak da oldukça popüler ve canlı olmakla beraber sahil kenti olarak bilindiği için restoran kahve hizmetleri konusunda da oldukça popüler bir merkezdir. Mersin bölgesinde yaz sezonunda tatil yapmak isteyen yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Mersin sahillerinde bulunan otel apart ve günübirlik dairelerde her zaman aktif konumda bulunmakta ve turizm ekonomisini canlı tutmakta en önemli kaynaklar arasında yer almaktadır. Turizmi canlı tutan değerlerinden bir tanesi de Mersin tantuni restoranları olmaktadır. Gece hayatı ve yeme içme sektöründe de ekonomiye katkıları çok fazla olan Mersin kültürü her zaman popüler bir ekonomiye sahip olmaktadır. İçmeleri ve ekonomiye turizmin katkıları açısından elverişli konumda bulunması da Mersin ilini oldukça ön plana çıkarmaktadır.

Mersin’de Turizm,  çeşitli alanlarda faaliyet göstermekte ve oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça fazla ilgi gören Mersin Bölgesi sahil kenti olarak ve yeme içimi kapasitesi olarak çok geniş bir hizmet anlayışına sahip olmakla beraber aynı zamanda kültür turizmine de canlı tutacak gece hayatı konusunda da ileri seviyede bir ekonomik kazanç sağlamaktadır.Turizm, sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan Mersin bölgesini siz de mobil durak hizmetleri ile ziyaret edebilirsiniz. Ekonomi, alanında çok gelişmiş bir yere sahip olan ve popüler olan Mersin sahil bölgelerinde de her türlü alanda restoran ve kafelere de kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin’de Turizm Ekonomisi oldukça gelişmiş kaynaklarla beraber gezilip görülecek alanların da varlığının bulunması aynı zamanda arkeolojik kalıntılarını bulunması ve Mersin denizinin oldukça berrak ve mavi olması da turizm açısından ve ekonomi açısından büyük bir kriter yaratmaktadır. Mersin ekonomisi turistik açıdan büyük bir öneme sahip olmakla beraber siz de Mersin bölgesinde ziyaret etmek ve turistik mekânlarını turizm açısından incelemek ve gezmek isterseniz mobil durak hizmetleri sizleri bekliyor.