Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ADANA DA FESTİVALLER - 1

ADANA DA FESTİVALLER - 1

Adana festival şehri oldu. Nerdeyse yılın her ayında bir etkinlik oluyor. Sadece Adana şehir halkı değil, başka iller ve başka ülkelerden de yoğun katılım oluyor. 

Adana’ya gelecek misafirlerimizin bazıları uluslararası büyük festivaller, bazıları ise küçük ölçekli olan bu etkinliklerin ne zaman olacağını bilmeleri için liste yayımlıyoruz.

Yeni nesil akıllı taksi Mobil Durak, festivaller sürecinde Adana’da taksi ile ulaşım sağlayacak katılımcıların cebinde olacaktır. İndireceğiniz mobil uygulama ile en yakın taksi veya taksi durağı aramanıza gerek kalmadan festivale özel kampanyalarla ucuz taksi imkânı ile seyahat edebilirsiniz. İster otelde olun ister evde, festival merkezine taksi ücreti ne kadar tutar diye düşünmeden uygulamadan taksi ücretini öğrenebilir, güvenli olarak seyahatini yapıp ve dilerseniz taksi ücretini kartla da ödeyebilirsiniz.

Orhan Kemal Edebiyat Festivali

Her sene Şubat ayında Çukurova Belediyesi, Adanalı yazar Orhan Kemal’in anısına tarafından Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenir. Üç gün süren festival boyunca konuk yazarlarla söyleşiler yapılır, yerel yazarlar dinlenir, atölyeler sergilenir, şiir dinletileri okunur. 

Adana Tiyatro Festivali

Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları ile Sabancı Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilir. Her yıl Mart sonu ve Nisan ayı boyunca yapılır. 

Festival boyunca Adana’da çeşitli oyunlar sergilenir. Bunun dışında çeşitli etkinlikler de yapılır. Çocuklar için de ayrıca çocuk oyunları oynanır. 

Biletler, festivalin başlamasından önce duyuru yapmaya gerek duyulmuyor. Müdavimleri geceden sıraya girer, 12 saat soğukta ayakta bekler ve yaklaşık 1 aya sürecek festivalin biletlerini 3-4 saatte bitirir.

Festivale hem Türkiye’den hem de uluslararası olarak geniş katılım olur. Pek çok tiyatro oyunu ve dans gösterisi Adana’da perde açar.

Çukurova Rock Festivali

Adana, Türk Rock Müziğinde Haluk Levent ve Feridun Düzağaç gibi büyük sanatçılar yetiştirmiş bir şehirdir.

Çukurova Rock Festivali, Türkiye’nin önemli Rock ve Metal sanatçıları ile gruplarını ağırlıyor. Festival Nisan ayının ortasında düzenleniyor. Festival, Merkez Park‘ın yanı başındaki Galeria’nın arkasındaki çim alanda düzenlenmektedir.

Adana da Taksi hizmeti Seyhan, Yüreğir, Sarıçam, Çukurova ilçelerinde en yakın taksi, taksi durağı, taksi ücreti, ne kadar tutar, kredi kartı geçen taksi gibi sorularla Havaalanı taksi, Otogar taksi, CemalPaşa Taksi, Reşatbey Taksi, Ziyapaşa Taksi, Adnan Menderes Taksi, Beyazevler Taksi, Çukurova Taksi, Doğal Park Taksi, Güzelyalı Taksi, Huzurevleri Taksi, Kenan Evren Taksi, Kurttepe Taksi, Mahfesığmaz Taksi, Metropol Taksi, Süleyman Demirel Taksi, Toros Mahallesi Taksi, Turgut Özal Taksi, Uğur Mumcu Taksi,  Gürselpaşa Taksi, Pınar Mahallesi Taksi, Real Taksi, Tellidere Taksi, Mavi Bulvar Taksi, Kurttepe Taksi, 2000 evler Taksi, Yurt Mahallesi online olarak Mobil Durak tarafından karşılanmaktadır.