Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ADANADA FESTİVALLER - 3

ADANADA FESTİVALLER - 3

Adana şehrini uluslararasında da tanıtan büyük festivallerden üçü aşağıda yer almaktadır. Bu festivallerin en büyük destekçisi ulaşımda yaşam kalitesini artıran Yeni nesil akıllı taksi Mobil Durak tır. Festival katılımcıları cep telefonlarından indirecekleri Mobil Durak uygulaması ile dilediği festivale %100 güvenilir taksi ile ulaşım sağlayabilirler. Bilmediğiniz taksi duraklarından gelecek taksinin veya yoldan taksi ara, taksi çağır dediğinizde bulduğunuz takside can güvenliğinizi ve kaliteli yolculuğu kim sağlayacaktır? Festivallerin kalabalık olması nedeniyle oluşacak taksi bulamama mağduriyeti de ayrı bir konu. Mobil Durak la taksi bulamama mağduriyeti yaşamazsınız. Optimizasyon ile size özel, istekleriniz doğrultusunda en yakın taksi atanır. Taksiyi beğenmezseniz değiştirebilir yeni taksi atanmasını isteyebilirsiniz. Yolculuk ücretini önceden görüp, taksi yolculuğu ne kadar tutar diye hesaplama yapıp, isteklerinize uygun olarak nakit, banka kartı, kredi kartı veya dijital para ile ödeme yapabilirsiniz. Mobil durak, taksi durağı gibi çalışmaz. Karşınızda bir muhatabınız olduğunu bilirsiniz. Uygulama ile size her zaman en ucuz taksi, en kaliteli taksi, en yakın taksi, kredi kartı ile ödeme yapılan taksi, yorum yaptıran taksi, kampanyalı taksi, güvenilir taksi, indirimli taksi gibi özellikleri sağlar. Teknolojinin tüm avantajları ile taksi yolculuğunun keyfine varırsınız.

 

Portakal Çiçeği Karnavalı

Son yıllarda Adana nın en gözde etkinliği Portakal Çiçeği Karnavalıdır. Her sene Nisan ayının başında yapılır. Hava sıcaklığına göre tarihte değişiklik de olabilir. Portakal Çiçeği Karnavalının ünü Adana sınırlarını aşmış ve uluslararası düzeyde katılımlar sağlanmıştır. 

Türkiyenin tek sokak karnavalıdır. Sadece geçen sene Adanaya bu karnaval için bir milyon turist geldi. 

Nisan ayı, Adana da havanın ne soğuk ne de çok sıcak olduğu en güzel olduğu dönemdir. Martın sonu nisan ayının başı gibi ağaçlarda portakal çiçekleri açar ve kokusu sokakları kaplar.

İnsanlar alışveriş yapar, sokaklara stantlar kurulur. Adana nın meşhur kebabı ile diğer nefis yemeklerinden yenir. Şehrin çeşitli bölgelerinde konserler düzenlenir. Bunun dışında kortej yürüyüşleri, sanat atölyeleri, danslar, mutfaklar, çocuk etkinlikleri gibi pek çok etkinlik yapılır.

 

Adana Lezzet Festivali

Lezzet Festivali, Adana nın en yeni festivallerinden biri olup şimdiden uluslararası düzeyde ilgi görmeye başlamıştır. Adana Valiliği nin ev sahipliğinde geniş katılım sağlanır. Her sene Ekim ayının başında düzenlenir. 

Adana Kebabı her ne kadar Adana nın en meşhur yemeği olsa da Adana Mutfağı çok geniş bir kültürdür ve mutlaka her zevke uygun bir şeyler bulunabilir. 

Her sene Merkez Park ta düzenlenen festivale Adana nın gıda işletmeleri, gurmeler, yıldızlı şefler katılıyor ve Adana Mutfağının bütün yemekleri yapılıyor. O kadar kalabalık oluyor ki görülmeye değer. 

 

Adana Kebap ve Şalgam Festivali

Bu festival Adana halkı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatıldı. Asıl adı Dünya Rakı Günüdür ama malumunuz olan Türkiye koşulları nedeniyle ismindeki rakı sözcüğü tepki çekti. Bu nedenle ismi Adana Kebap ve Şalgam Festivali olarak değiştirildi.

Her sene Aralık ayının ikinci Cumartesi günü düzelir. Başta Kazancılar Çarşısı ve Şinasi Efendi Sokağı olmak üzere kebapçılarda Adana Kebabı yenir ve rakı içilir. Restoranlar o gün daha özel bir menü yaparlar ve bazı yerlerde canlı müzik gibi özel etkinlikler de yapılır. Bazı restoranlar sokaklara da kebap stantları kurarlar.