Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ADANA'DA TAKSİ KÜLTÜRÜ

ADANA'DA TAKSİ KÜLTÜRÜ

Adana, 2 milyon 300 bine yaklaşan nüfusu ile ülkemizin yedinci büyük şehridir. Nüfus artış hızı sürekli olarak artan şehrin ulaşım faaliyetleri de oldukça gelişmiştir. 2018 yılından bu yana Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı girişimler sonucunda, şehir içi ulaşımda iki yüze yakın noktaya ulaşım hizmeti veriliyor. Takdir edersiniz ki bu kadar geniş bir yüzölçümüne ve yoğun nüfusa sahip olan bir şehrin taksi hizmetleri de mühimdir. Tam da bu noktada Mobil Durak uygulaması vatandaşların imdadına yetişmiştir. Özellikle son dönemde Adana’da taksi tarifelerine yapılan zamların Mobil Durak’a olan ilgiyi daha da artırdığını görüyoruz. Bu nedenle indirimli Mobil Durak tarifelerini mutlaka bilmeniz gerektiğini de belirtmemizde yarar var.

 

Mobil Durak Adana’da

Ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşlarının işbirliği ile geliştirilen, zeka ve yapay sinir ağları ile desteklenen Mobil Durak uygulaması, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli Yeni Nesil Taksi Çağırma Portalı olarak tanımlanmaktadır.Mersin Üniversitesi Teknopark işbirliği ile geliştirilen platformun ücret hesaplama özelliği sayesinde taksiye binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğini öncedenöğrenirsiniz. Mobil Durak, hesabınızda gösterilen ücretten ne eksik ne de fazlaödeme talep eder. Müşterilerine ekstra masraf çıkarmaz.

Can ve mal güvenliğinizMobil Durak’ta ilk sıradadır. Mobil Durak uygulaması sizlere, yasal belgelere sahip, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförlerle hizmet vermektedir. Taksiciler herhangi bir olumsuzlukta uygulamadan çıkarılacağının bilincindedir.Hiçbir yerde karşılaşamayacağınız bu özellik sadece Mobil Durak müşterileri için dizayn edilmiştir. İstediğiniz güvenli taksiyi seçip,keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Bindiğiniz taksiden memnunsanız ilgili taksiyi ve sürücüyü favorilerinize ekleyebilir ya da memnun kalmadıysanız bir daha size gelmemesi için taksiyikara listeye alabilirsiniz.

Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Dijital Para gibi değişik ödeme seçenekleri ile ödemeleriniziistediğiniz fiziki veya sanal yöntemle yapabilirsiniz. Mevzu bahis ödeme seçenekleri ile beraber %20’ye varan indirimli tarifelerle yolculuğunuzu indirimli yapabilirsiniz.Ayrıca sevdiğinizkişiler için de talep açabilir, onların biniş – inişadresini ve ne kadar ücret ödeneceğini uygulamada görebilir, yolculuğu takip edebilir, dilerseniz taksi ücretini Mobil Durak cüzdanla da ödeyebilirsiniz.Adres, zaman ve taksi tercihini yaptığınızda Mobil Durak sizler için seyahat planlamasını yapar. Vakit geldiğinde de mesajlarla sizleri bilgilendirir. Yolculuğunuzunkonforlu taksi ile sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Mobil Durak taksi ve sürücülerini özenle seçmektedir. Kaliteli araçlarla ve temiz giyimli sürücülerle sizlere hizmet verir. Yolculuğunuz sonrasında taksiye vereceğiniz puan, taksinin uygulamadaki sırasını belirlemektedir.Mobil Durak, size en uygun ve en yakın taksiyi bulur. Taksinin ve şoförün tüm detay bilgileriniuygulamada görebilirsiniz. Üstelik onayınızla taksinin gelişini uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Mobil Durak Uygulamasını Nasıl Kullanabilirim?

MobilDurak uygulamasını 3 adımda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Söz konusu adımlar sırayla şöyledir:

 

  • Uygulamaya Giriş Yapın / Kayıt Olun

Taksi çağırma uygulamamızı akıllı telefonlarınıza ya da tabletlerinize yükledikten sonra üyeliğiniz var ise giriş yapabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz bulunmuyor ise hemen sisteme kayıt olup ilk adımı kolayca tamamlayabilirsiniz.

 

  • Biniş ve İniş Noktalarını Girin

Taksi çağırma uygulamamıza giriş yaptıktan sonra sadece nereye gideceğinizi haritadan seçerek en yakın taksi ve taksicinizi seçmekiçin diğer adıma geçebilirsiniz.

 

  • Taksi ve Taksicileri Seçmek

Son adımda ise karşınıza çıkan taksi özelliklerinden size uygun renk ve modeldeki taksiyi seçebilir, bir sonraki adımdan da kolay ve uygun ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Mobil Durak uygulamasında çağrınızı kabul eden sürücünün resmi, adı, soyadı, aldığı puan bilgilerini, taksinin araç markası, modeli ve plakasını, taksinin haritadaki ilerleyişini, tahmini varış süresini ve mesafesini 7/24 görebilirsiniz. Ayrıca, menüden geçmiş yolculuklarınızın detaylarını inceleyebilirsiniz.

 

Adana taksi ücreti hesaplayan vatandaşlar Mobil Durak ile birçok indirimli tarifeden faydalanabileceklerini bilmelidirler. Mobil Durak uygulamasının Adana Taksi için açıklanan indirimli tariflerini sizler için aşağıda listeledik. Buna bağlamda ücretler;

  • Cepparamlı indirimli ödemelerde açılış ücreti 9 TL, km ücreti 7.60 TL
  • Kredi/Banka Kartı ile indirimli ödemelerde açılış ücreti 9.20 TL, km ücreti 7,75 TL
  • Nakit ödemelerde açılış ücreti 9.50 TL, km ücreti 8 TL olarak duyurulmuştur.

 

Mobil Durak Kullanmanın Faydaları

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından onaylanan Mobil Durak uygulamasının pandemi sürecinde pazarlaması geçici bir süre için durdurulmuşa dasürecin uzayacağı anlaşılınca son prototip çalışmalarına 2020 Mayıs ayında başlanmıştır. 2020 yılı sonunda ise yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Mobil Durak uygulamasının özellikleriniaşağıda sizler için sıraladık:

 

  • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi,
  • Seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma,
  • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama,
  • Yolcu ve taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilmesi,
  • Yolcu için kolay adres ekleme / bulma,
  • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırabilme,
  • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlamasını yapma,
  • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri,
  • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterme,
  • Taksiye binildikçe bonus kampanyalarla kazandırma.
  • Engelli yolcuları destekleme,
  • Yerel işletmelerle iş birliği yaparak ticaret hacmini artırma,
  • Sektörde kaliteli hizmeti ve istihdamı artırma,
  • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına yardımcı olma,
  • Kentsel ulaşım ve otopark sorununa çözüm üretme,

 

Mobil Durak kalite ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sisteminde;

 

  • Kullanıcı dostu arayüzü ile hem yolcu hem sürücü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanır.
  • Seçme özelliği sayesinde, yolcu ve taksi şoförü kalite puanını ve yorumları görerek diğerini seçebilir.
  • Atama algoritması, öğrenme kabiliyetine sahip, alışılmamış bir sistemdir. Bu sistem otomatik olarak atamaya izin verir.