Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ADANA'DAKİ SANAYİ YAPISI GEÇEN SENEKİ VE BU SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLER

ADANA'DAKİ SANAYİ YAPISI GEÇEN SENEKİ VE BU SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLER

Havaalanı, otoyol projeleri, Organize Sanayi Sitesi, küçük sanayi siteleri, önemli altyapı projeleri, üniversiteleri, yeni açılan konut alanları, büyük ve orta ölçekli sanayi işyerleri, gelişmiş ulaşım hizmetleri ve kültürel birikimi ile Adana 21. yüzyıla kendisini hazırlamış güzide bir şehrimizdir.

Adana’da artan nüfus ve yoğun göç nedeniyle konut ihtiyacı da sürekli olarak artış göstermiştir. Konutlaşmadaki hatalı uygulamalar ve güneyde kalan verimli tarım alanlarının tarım dışı amaçlarla kullanılması Adana’da kent dokusunun büyük ölçüde zarar görmesine neden olmuştur. Bu nedenle güney Adana'ya nispeten daha yüksekte ve serin olan, yerleşmeye elverişli ve tarıma elverişli olmayan kuzey kesimde yeni konut alanları açılarak yeni imar planları hazırlanmıştır. Yeni imar faaliyetleri ile cadde ve sokakları birbirine bağlayan geniş bulvarlar ve bu alanlarda modern yaşama uygun konutlar,toplumun ihtiyaçlarını karşılayabilecek tesisler inşa edilmiştir. Buna bağlı olarak ulaşım da gelişmiş ve en yakın taksiye ulaşabileceğiniz Mobil Durak uygulaması hizmete girmiştir.

‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’isimli araştırma İstanbul Sanayi Odası tarafından her yılgerçekleştirilmektedir. Araştırma sonuçlarına göre2021 yılında İSO 500 sıralamasına 12 sanayi firması ile Adanada girdi.2021’de Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu İSO 500 sıralamasındaTÜPRAŞ'ın birinci olduğunu görüyoruz.

Adana sanayi firmaları arasında bulunan SASA Polyester Sanayi A.Ş. 20. Beyteks Tekstil San., Elita Gıda San. Abdioğluları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. 264., Dioki Petrokimya Sanayi A.Ş. 271., Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. 298., ADM Besin ve Tarım A.Ş. 322., Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tarım ve San. Tic. A.Ş., Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş. 366., Omnia Nişasta San. Ve Tic. A.Ş. 427. Atlasdenim Tekstil San. ve Tic. A.Ş. 473.,sıralamada yer alan önemli şirketler arasındadır.

 

Mobil Durak Uygulamasıyla Adana’da Ulaşım Çok Kolay!

Mobil Durak, ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşlarının işbirliği ile geliştirilen, zeka ve yapay sinir ağları ile desteklenen, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli yeni nesil taksi çağırmaportalı olarak bilinmektedir.

 

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilen Mobil Durak uygulaması 2020 yılı sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Mobil Durak özellikleri şunlardır:

 

 • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi,
 • Seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma,
 • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama,
 • Yolcu ve taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilmesi,
 • Yolcu için kolay adres ekleme / bulma,
 • Farklı konumdan farklı konuma taksi arama, taksi çağırabilme,
 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlamasını yapma,
 • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri,
 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterme,
 • Taksiye binildikçe bonus kampanyalarla kazandırma.
 • Engelli yolcuları destekleme,
 • Yerel işletmelerle iş birliği yaparak ticaret hacmini artırma,
 • Sektörde kaliteli hizmeti ve istihdamı artırma,
 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına yardımcı olma,
 • Kentsel ulaşım ve otopark sorununa çözüm üretme,

 

Mobil Durak kalite ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sisteminde;

 

 • Kullanıcı dostu arayüzü ile hem yolcu hem sürücü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanır.
 • Seçme özelliği sayesinde, yolcu ve taksi şoförü kalite puanını ve yorumları görerek diğerini seçebilir.
 • Atama algoritması, öğrenme kabiliyetine sahip, alışılmamış bir sistemdir. Bu sistem otomatik olarak atamaya izin verir.

 

Adana taksi ücreti hesaplayanlar vatandaşlar Mobil Durak ile indirimli tarifelerden anlık olarak yararlanabilirler. Buna kapsamda taksi ücretleri,

 

 • Cepparamlı indirimli ödemelerde açılış ücreti 9 TL, km ücreti 7.60 TL
 • Kredi/Banka Kartı ile indirimli ödemelerde açılış ücreti 9.20 TL, km ücreti 7,75 TL
 • Nakit ödemelerde açılış ücreti 9.50 TL, km ücreti 8 TL olarak duyurulmuştur.

 

Mobil Durak Taksi Çağırma Uygulaması Nasıl Çalışır?

 

MobilDurak uygulamasını üç adımda hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu adımları aşağıda sizler için sıraladık.

 

 • Uygulamaya Giriş Yapın / Kayıt Olun

Taksi çağırma uygulamamızı akıllı telefonlarınıza yada tabletlerinize indirdikten sonra üyeliğiniz var ise giriş yapabilir,eğer üyeliğiniz yok ise kayıt olarak ilk adımı tamamlayabilirsiniz.

 

 • Biniş ve İniş Noktalarını Girin

Taksi çağırma uygulamamıza giriş yaptıktan sonra sadece nereye gideceğinizi haritadan seçerek dijital taksi ve taksici seçiminiziçin diğer adıma geçebilirsiniz.

 

 • Taksi ve Taksicileri Seçmek

Son adımda ise karşınıza çıkan taksi özelliklerinden size uygunları seçebilir bir sonraki adımda kolay ve uygun ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.

Mobil Durak uygulamasında çağrınızı kabul eden sürücünün resmi, adı, soyadı, aldığı puan bilgilerini, taksinin araç markası, modeli ve plakasını, taksinin haritadaki ilerleyişini, tahmini varış süresini ve mesafesini 7/24 görebilirsiniz. Ayrıca, menüden geçmiş yolculuklarınızın detaylarını inceleyebilirsiniz.

 

Adana Mobil Durak Yolcu Uygulamasının Yararları

Mobil Durak'ın ücret hesaplama özelliği ile konforlu taksiye daha binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğini önceden bilirsiniz. Mobil Durak hesabınızda ne kadar ücret gösterilirse sadece o kadar ücret ödersiniz. Ekstra ücret ödemezsiniz. Mobil Durak’ta can ve mal güvenliğiniz önceliklidir. Mobil Durak taksileri, yasal olup belgeleri tam, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförlerden oluşmaktadır. Yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta taksiciler uygulamadan çıkarılacağının bilincindedir.

Bu özellik sadece Mobil Durakmüşterilerine özelolarak geliştirilmiştir. İstediğiniz özelliklerde taksinizi seçip istediğiniz taksi ile seyahat etmenin keyfini yaşarsınız.Bindiğiniz taksiyibeğendiyseniz favorilerinize ekleyebilir veya taksiyibeğenmediyseniz ilgili taksiyi kara listeye ekleyerek bir daha size gelmemesinisağlayabilirsiniz.Mobil Durak taksilerini ve sürücülerini özenle seçer. Nitelikli araçlarla, temiz giyimli sürücülerle hizmet vermektedir. Taksinin uygulamadaki sırasını vereceğiniz puanla belirleyebilirsiniz. Mobil uygulama, size en yakın taksiyi bulur ve taksinin ya da şoförün tüm detay bilgileri uygulama içerisinde görünür. Taksinin gelişini, onayınızla uygulama üzerinden takip edebilir ve beklemeksizin taksinize binersiniz.