Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ADANA'DAKİ TAKSİYE UYGUN ARAÇLAR

ADANA'DAKİ TAKSİYE UYGUN ARAÇLAR

Adana şehri, 2.300.000’e yaklaşan nüfusuyla Türkiye’nin en büyük yedinci ilidir. Bu kalabalık ve canlı şehrimizde yolcu taşımacılığı son derece önem arz etmektedir. Bu nedenle de Mobil Durak’ın Adana’daki faaliyetleri dikkat çekmektedir. 

Ülkemizde toplu taşımacılık kültürü, coğrafya, kişilerin alışkanlıkları, ekonomi ve demografi gibi pek çok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Taksicilik, büyükşehirlerde daha çok talep gören ve nüfus artışıyla paralel gelişen bir toplu taşıma kültürüdür. Özellikle düzensiz yerleşimler ve ulaşılabilirliğin zor olduğu yerlerde, taksilere olan ilginin azalmasına neden olmaktadır.

Taksi duraklarının erişilebilirlik alanları, yarım kilometre içerisinde oluşturulan alanlar aracılığıyla belirlenmiş, kent nüfusunun duyduğu taksi ihtiyacı, taksi duraklarına yaya erişimi ve taksi sayıları analiz edilerek şehrin nüfusuna oranla hizmet vermesi düşünülen taksi sayıları belirlenerek oluşturulmuştur.

Adana’da Mobil Durak

Mersin Üniversitesi Teknopark iş birliği ile geliştirilen bir proje olan Mobil Durak uygulaması, ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşları iş birliği ile geliştirilen, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli Yeni Nesil Taksi Çağırma Partalıdır.  Adana’da taksi, taksi durağı ve yolcu sorunları bu uygulama sayesinde çözümlenmiştir.

Mobil Durak, Adana taksi durakları için bir alternatif değil, taksicilerin müşteri beklentilerini karşılamak için destek veren olan bir uygulamadır. Mobil Durak, Adana’nın modern ve geleceği gören taksileri için tasarlanmıştır. Emek vermenin ve zamanın kıymetini bilen Mobil Durak, müşterilerinin güvenliğine de  %100 önem vermektedir.

2019 sonunda Apple ve Google’da yayına giren Mobil Durak uygulamasının, 2020 sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir.

Kullanışlı Mobil Durak Uygulaması

Mobil Durak’ın kullanıcı dostu arayüzü ile hem yolcu hem sürücü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanır. Renkli ve kolay kullanımlı bu arayüz fonksiyonel özellikleri ile de müşterilerinin ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir.

Seçme özelliği ile yolcular, kalite puanını ve yorumları görerek istediği konforlu taksiyi ve şoförü seçebilir. Aynı durum uygulamanın şoförleri için de geçerlidir. Kısacası her şey, herkesin isteğine göredir.  Müşteriler tercih etmediği taksi ya da şoförleri kara listeye alarak, tercih ettiklerine öncelik verebilmektedir. Gördüğünüz gibi mobil durak uygulaması, müşteri memnuniyetini ön plana alan özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Uygulamadaki sinir ağları ve öğrenmeye dayalı zekâ; atama algoritması, öğrenme kabiliyetine sahip, alışılmamış bir sistemdir. Bu sistem otomatik olarak atamaya izin vermektedir. Bunu da yapay zekanın günümüzdeki faydaları arasında görebiliriz.  Diğer yandan Mobil Durak’ı rakipleri arasında öne çıkaran özellikleri de önemlidir. Beğenilen rezervasyon sistemi, uygulama hakkında beğeni ve yorum yapabilme, zekâ, algoritma atama, seçme, güvenli taksi ve farklı ödeme seçenekleri bu özelliklerin başında gelmektedir.

Mobil Durak Avantajları

Hiçbir yerde göremeyeceğiniz uygulama özellikleri yalnızca Mobil Durak kullanıcıları için geliştirilmiştir. İstediğiniz taksiyi seçip istediğiniz özelliklerdeki bir taksi ile yolculuk yapmanın rahatını Mobil Durak ile yaşayacaksınız. Yolculuk yaptığınız taksiden memnunsanız favorilerinize ekleyebilir veya taksiden memnun değilseniz bu taksiyi bir daha size gelmemesi için anında kara listenize ekleyebilirsiniz.

Mobil Durak uygulamasının uygun ücret hesaplama özelliği sayesinde, siz daha taksiye binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığına ve ne kadar ücret ödeyeceğinize kadar birçok şeyi bilirsiniz. Mobil Durak, hesabınızda belirtilen tutardan fazlasını ödemenize izin vermez. Can ve mal güvenliğinize önem veren Mobil Durak uygulamasının taksileri yasal, belgeleri sorunsuz, referanslı, kayıtlı ucuz taksiler ve deneyimli şoförlerden oluşmaktadır. Mobil Durak şoförleri olası bir olumsuz şikâyet durumunda uygulamadan çıkarılacağını bilirler.

Mobil Durak’ta Nakit Para, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Temassız Dijital Para gibi değişik ödeme metotları ile taksi ücretinizi dilediğiniz gibi reel veya sanal olarak verebilirsiniz. Herhangi bir şekilde ekstra bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi muhtelif ödeme yöntemleri ile tarifeler %20’ye kadar indirimle sunulmaktadır. Bu şekilde yolculuklarınızda indirim fırsatlarından da hemen yararlanabilirsiniz.

Uygulamada sevdikleriniz için yolculuk talebi oluşturabilir, referans olduğunuz yolcuların biniş adresi ile iniş adresini belirterek, ne kadar ücret ödeneceğini görebilir, yolculuğu takip edebilir ve dilerseniz taksi ücretini Mobil Durak cüzdandan ile de yapabilirsiniz. Biniş ve iniş adresi ile gün, saat ve en yakın taksi tercihinizi yaptığınızda, Mobil Durak seyahat planlamasını sizler için hemen yapar. Vakti gelince size mesajlarla bilgi verir. Böylece seyahatinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Mobil Durak taksi ve sürücüleri özenle seçilmiştir. Mobil Durak, müşterilerine yüksek standartta araçlarla, temiz ve şık giyimli sürücülerle hizmet verilmektedir. Vereceğiniz puan, taksinin uygulamadaki sırasını belirler. Uygulama, size en yakın taksiyi bulur. Taksinin ve şoförün tüm detay bilgileri görünür. Onayınızla taksinin gelişini uygulama üzerinden takip edebilir ve hızlı bir şekilde yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Mobil Durak Uygulamasının Özellikleri

Günümüzde müşteri odaklı çalışan ve kullanıcılarının memnuniyetine değer veren akıllı taksi uygulaması olmadığı için Mobil Durak projesi ortaya atılmıştır. Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep’te yaygın olarak kullanılan bu uygulama indirimli tarifeleri ile de ilgi görmektedir. Taksi uygulamasının, en beğenilen özelliklerinden birisi de taksi şoförünün oylama ile değerlendirilebilmesidir. Mobil Durak’ın diğer önemli özellikleri ise şöyledir:

 

Kalite ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sistemi avantajı,

 

 • Müşterilerine, seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma imkanı sunması,

 • Zekâ ve yapay sinir ağI ile taksi ve yolcu arasında atama özelliğine sahip olması,

 • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırabilme özelliği,

 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlaması yapabilme imkanı,

 • Kullanıcılarına temassız dijital ve alternatif indirimli ödeme alternatifleri sunması,

 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterme,

 • Müşterilerine taksiye binildikçe kampanyalarla bonus kazandırma fırsatı sunması,

 • Yolcular için kolay adres ekleme / bulma / taksi arama özelliği,

 • Engelli yolculara destek olma,

 • Yerel işletmelerle işbirliği yaparak ticaret hacmini artırma,

 • Hizmet sektöründe kaliteli hizmet vererek, iş gücü fırsatını artırma,

 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına destek olma,

 • Kentsel ulaşım ve otopark sorunlarına çözüm üretebilme