Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

GAZİANTEP SOKAK LEZZETLERİ

GAZİANTEP SOKAK LEZZETLERİ

Gaziantep tarihi kaynaklara göre; Hititler, Persler, Babil devleti, Asurlar, Medler, Romalılar ve Bizanslılar 'a ev sahipliği yapmış tarihi açısından çok zengin bir şehirdir. Büyük çoğunlukla ise Bizanslılar bu topraklarda varlığını sürdürmüştür.1.Dünya savaşında ise İngiliz işgaline uğrayan Antep şehri halkı direniş göstermiştir.Antep halkı direnişte bulunarak şehri korumuş ve Fransızların geri çekilerek anlaşma imzalamasına sebep olmuştur.Bu büyük direniş sonrasında ise TBMM tarafından 'Gazi' unvanını almıştır.

Gaziantep yemek kültürü ile çok ünlü olan ve dillerden düşmeyen bir şehirdir. Gaziantep yemek kültürü ile dünya lezzetlerinin arasında olacak kadar güzel tatlara sahiptir. Türk mutfağının en güzel tatları Gaziantep iline aittir. Hem tatlıları hem de yemeklerini en şık restoranlarda yemek için Gaziantep'e gelmelisiniz. Gaziantep şehir olarak tüm güzellikleri barındıran ve kültürel açıdan çok önde olan bir şehirdir. Gaziantep'in en ünlü gezilecek mekânları ve gece mekânlarında meşhur yemekleri tatmak isteyenler için lüks ve tarz mekânlar vardır.Mekânların güzelliği kadar lezzetleri de oldukça güzeldir ve gece yemekleri için lüks mekânlar ön plana çıkmaktadır. Mekânlarda rezervasyon yapılarak yer ayırmak mümkündür. Bu tarz mekânlar gece romantik buluşmalar için de çok tercih edilmektedir. Gece mekânlarında da tatmak için güzel lezzetler vardır.

Şık ve tarz mekânlar eğlenmek için gidilen gece mekânları harika tatlar için bir numaradır.Şık mekânlara gitmek için mobil durak ile hemen dijital taksi çağırın ve mekânlara kolay bir şekilde ulaşma şansını kaçırmayın. Mobil durak ile online taksi çağırma kullanılarak gitmek istediğiniz yerlere hemen gitme şansınız var. Ucuz ve güvenilir bir taksi için mobil durak indirerek sizde gitmek isteğiniz mekanlara gidebilirsiniz.Türk Kültür ve mutfağını en güzel şekilde tanıtan Gaziantep 'te bu güzel tatları tatmak için sizde bu güzel mekanlara mobil durak taksileri ile gelebilirsiniz.. Gaziantep Sokak lezzetleri ve  gece yemekleri için en şık mekânları bulabilirsiniz.Şık mekânlarda en güzel tatları tatmak için çok güzel olan Gaziantep 'te mutlaka yenilmesi gereken tatlar vardır. Antep ilinde meşhur tatlar en meşhur mekânlarda tadılmalı ve enfes tatlarla gece yemekleri yenmelidir.Gaziantep yemeklerinin dışında tatlıları ile de ünlü bir şehir. Mutlaka tadılmalıdır. Gaziantep' in en güzel tatları;

YEMEKLERİ

  • Nohut Dürümü

Gaziantep'in en güzel sokak lezzetlerinden biri olan nohut dürümüne hemen hemen her sokak köşesinde rastlanabilmektedir.

  • Antep Kebabı

Gaziantep yöresine ait bir kebap türüdür.Kuzu eti, soğan ve közlenen biber ile hazırlanan Antep kebabı çok lezzetli bir tattır. Tadına doyulmayan bir lezzet olarak en moda yemeklerden biridir.

  • İçli Köfte

Adananın en popüler yemeklerinden olan İçli Köfte Antep yöresinin en güzel tatlarından biridir.Eşsiz bir lezzettir.

  • Fıstıklı Kebap

Antep sofralarının en leziz tatlarından biri.. Fıstıklı kebap popüler ve sevilen bir yemek çeşididir.Dana etinden ve fıstık ile yapılan bir yemek. Şiş ve ızgara ile pişmektedir.

TATLILARI

  • Antep Fıstıklı Baklava

Gaziantep'in en güzel ve en akıllarda kalan tadı olan baklavası çok beğenilen ve vazgeçilemeyen bir tatlıdır. Fıstıklı oluşu, şerbeti ve inanılmaz yoğun tadı ile Gaziantep iline özel bir tatlıdır.Çok çeşidi bulunmaktadır.

  • Şöbiyet

Baklavayı andıran görüntüsü olan tatlı üçgen ve katlı, şerbetli bir tatlıdır. İçine harç olarak ise ceviz ve fıstık koyulmaktadır. Şerbetli tatlılar içinde en beğenilen tatlılar arasındadır.

  • Nişe Helvası

Nişe helvası Antep'in en güzel tatlarından biridir.Nişasta, fıstık, pekmez ve su ile hazırlanır. 20 dakikada hazır olan helva çok beğeniliyor. Popüler bir tatlı çeşididir.

  • Adana Mobil Durak Uygulaması

Adana şehrinde ulaşım artık çok kolay ve zevkli bir hale geldi. Mobil durak ile gidilmesi gereken yerlere hemen gidilebilir. Beğenilen tatları tatmak için gideceğiniz Adana'da Mobil taksi fırsatları sizi çok sevindirecek.Akıllı Telefonunuza uygulamayı indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.İstediğiniz mekânlara ve gezmeye gitmek için sizde telefonunuza indirdiğiniz uygulamaya giriş yaparak taksi çağırabilirsiniz.Profesyonel taksi hizmeti mobil durakla mümkün.Pek çok yere gidebilmek için ulaşım oldukça sorun haline gelmesi mobil durak gibi uygulamalarında çıkmasına neden oluyor.Konforlu bir seyahat için mobil durak uygulamasını indirerek sizde bu sayede güzel bir yolculuk getirebilirsiniz.

Yolcular için büyük avantaj olan mobil durak uygulamasında mobil taksiler tüm verileri saklıyor ve geriye dönük seyahat verilerine ulaşma imkanı da sağlıyor.Bu uygulama ile taksi çağırmak çok ama çok kolay. Sende hemen uygulamayı akıllı telefonuna indir. Uygulamaya giriş yap ve taksi çağır.Mobil taksi uygulaması ile harika bir yolculuk ister misiniz?Konforlu güvenli ve huzurlu bir yolculuk benimde hakkım diyorsan sende hemen bu uygulama ile tanış. Ulaşım kolaylığının tadını çıkart.Takside her hangi bir eşyanın kaybolması durumlarında harika olan bu uygulama ile daha önce binilen taksi ve taksi şoförüne ulaşma şansı vardır.