Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

GAZİANTEPTE'Kİ FESTİVALLER VE ETKİNLİKLER

GAZİANTEPTE'Kİ FESTİVALLER VE ETKİNLİKLER

2021 yılı TÜİK verilerine göre 2 milyon 200 bine yaklaşan nüfusu ile Gaziantep Türkiye’nin en kalabalık 8. şehri olarak bilinmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sanayi ve gelişmişlik bakımından ilk sıralarda yer alan şehir ulaşım faaliyetleri açısından da ilgi çekmektedir. Bu noktada Mobil Durak uygulaması şehir halkının taleplerini karşılamaktadır.

 Gaziantep, Türkiye'nin en eski kentlerinden olup Dünya'nın da hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden birisi konumundadır. Ayrıca Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yere sahiptir. Bunun nedenleri arasında Gaziantep'in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir köprü konumunda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı gösterilebilir.

Antep fıstığı ve baklavası ile ünlü Gaziantep, pek çok festival ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.  Bun festivallerin bilinenlerinisizler için aşağıda sıraladık.

  • Turizm Haftası ve Turizm Fuarı
  • Hıdırellez Şenlikleri
  • İslahiye Üzüm, Biber ve Kültür Festivali 
  • Oğuzeli Nar ve Kültür Festivali
  • Cumhuriyet Kupası Aba Güreşleri
  • Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu
  • Fıstık Festivali 

Mobil Durak Gaziantep’te

 

Mobil Durak, ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşlarının desteği ile geliştirilmiş, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli, milli ve yeni nesilgüvenli taksiçağırma portalı olarak tanımlanabilir.

2019 yılında, toplumun toplam kalite ve güvenlik ile desteklenen taksi rezervasyon sistemine ihtiyaç olduğugörüldü. Akabinde ise Mobil Durak fikri yenilikçi olarak değerlendirilmiş ve Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilmiştir.2020 Şubatı’nda ikinci prototip geliştirildi ve uygulamalar hem Google'da hem de Apple'da yayına girdi; ancak aynı yılın Mart ayında dünya genelinde patlak veren pandemi nedeniyle pazarlama durduruldu. Pandemi döneminin uzun süreceğinin anlaşılması üzerine 2020 Mayıs’ında üçüncü prototip çalışmalarına başlandı.2020 yıl sonunda ise yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir.

Kalite ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sistemi 3 temel kriter ile özetlenebilir:

  • Kullanıcı dostu arayüzü ile yolcularve konforlu taksisürücüsü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanabilmektedir.
  • Seçme özelliği ile yolcu ve taksi şoförü kalite puanını ve yorumları görerek istediğinitercih edebilmektedir.
  • Sinir ağları ve öğrenmeye dayalı zekâ sayesinde sistem otomatik olarak atamaya izin vermektedir. Atama algoritması, öğrenme kabiliyetine sahip, alışılmamış bir sistemdir.

 

Mobil Durak Neden Tercih Ediliyor?

 

Mobil Durak uygulamasında taksiler yasalara uygun hareket eder. Belgeleri tam, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförler sizlere hizmet verir. Herhangi bir olumsuz durumda uygulamadan çıkarılacağının bilincindedirler.Hiçbir yerde olmayan bu özellik sadece Mobil Durak müşterileri için geliştirilmiştir. İstediğiniz renk veya modeldeki taksinizi seçip, istediğiniz adreseyolculuk yapmanın mutluğunu yaşarsınız.

Mobil Durak uygulaması ile Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Dijital Para gibi değişik ödeme seçenekleri ile %20’ye varan indirimli tarifeleri kullanabilirsiniz.Dolayısıyla yolculuklarınızıavantajlıtarifelerden yararlanarak kolayca yapabilirsiniz.Sevdiklerinizyolculukları için de talep oluşturabilir, onların biniş adresi ile iniş adresini belirterek ne kadar ücret ödeneceğini görebilirsiniz. Hatta isterseniz sevdiklerinize jest yaparak taksi ücretini Mobil Durak hızlı ve kolay ödeme yöntemleri ile siz de ödeyebilirsiniz. Taksi tercihini yaptığınızda yolculuk yapacağınız adresi, günü ve saati belirlediğinizde, Mobil Durak seyahat planlamasını yapar. Zamanı geldiğinde mesajlarla bilgilendirir. Seyahatinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar.

Mobil Durak uygulamasının taksi ücreti hesaplama özelliği sayesinde henüz taksiye binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğiniziönceden öğrenebilirsiniz. Mobil Durak’tasadece hesabınızda gösterilen ücret kadar ödersiniz. Ekstra bir masrafla karşılaşmazsınız. Mobil Durak için yolcuların can ve mal güvenliği her daim önceliklidir.

Eğer ki yolculuk yaptığınız taksiden memnun kaldıysanız bu taksiyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.Taksiden memnun kalmadıysanız bir daha size gelmemesi için taksiyi ya da şoförü kara listeye ekleyebilirsiniz. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi muhtelif ödeme seçeneği ile taksi ücretini fiziki veya sanal olarak da ödeyebilirsiniz.

 

GRL Bilişim

 

GRL Bilişim A.Ş. olarak 2019 yılında,Mersin Üniversitesi Teknopark ’tahizmet vermeye başladık. Akıllı şehir konseptleri için mobildurak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton projelerini üreten, teknolojiye yaptığımız güçlü yatırımlarla sektörde değişime yön vermeyi amaçlayan, yeniliklere açık bir teknoloji şirketiyiz.

İş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yapar, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Her zaman daha iyisini üretip, geliştirmek için Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışmaktayız.

 

Mobil Durak Projesi Nedir?

 

Son yıllarda mobil teknolojilerin yaygınlaşmasıyla beraber işletmelerin ve insanların internet kullanımları yaygınlaşmaktadır. Yaygınlaşan bu kullanım, alışverişten, lojistiğe, işletme yönetiminden, bilgi servislerine kadar birçok uygulamanın kullanımını da arttırmaktadır. Proje kapsamında son yıllarda artan güvenli taksi kullanımı konusunda yaşanılan kolaylıkların başta Akdeniz bölgesi olmak üzere tüm potansiyel illerde uygulanması ile ilgili bir yazılım projesi düşünülmektedir. Sistem, Taksici(Sürücü), Müşteri(Talep Eden) ve Web (Yönetici) olmak üzere üç modül olarak geliştirilecek ve tamamlanacaktır. Çalışmanın amacı; müşterilerin zaman bazlı ya da anlık olarak bölgede yer alan resmi taksicilerden taksi çağırma talebinde bulunabilmesi amacıyla kullanıcıların ceplerinde taşıyacağı bir durak uygulaması ortaya koymak ve işletmektir. Projenin ortaya çıkış gerekçesini BiTaksi, iTaksi gibi uygulamaların kullanıcılarına sağlamış olduğu kolaylıklardan bölgemizin de faydalanmasını sağlamak oluşturmaktadır.

Hedeflenen Kazanımlar ve Sonuçlar

Proje sonucunda elde edilecek kazanımları üç başlık altında açıklamak mümkündür. Gelişmeye Yönelik Kazanımlar: Gelişmiş ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılan benzer teknoloji kullanımlarının ülkemizde de kullanımının yaygınlaşması büyük önem arz etmektedir. Bölgemizde bu şekilde bir uygulamanın olmadığı bilinmektedir. Konforlu taksi hizmetleri standartlarının yükseltilmesi, müşteri memnuniyetinin artmasına yol açacak, bu da refah seviyemize katkıda bulunacaktır.

Taksi kullanımının yaygınlaşması: Bölgemizde taksi gelirleri diğer bölgelere nazaran azdır. Şüphesiz bu durum taksi kullanımının halk tarafından yaygınlaştırılamamasından kaynaklandığı aşikardır. İnsanların anlık olarak seyahat maliyetlerini bilmesi buna göre karar verebilmesi için Mobil Durak tarzı uygulamaların yaygınlaşması gerekmektedir. İnsanlar bilmedikleri maliyetler hakkında yanlış kanıya varabilir bu da taksi kullanımını ve dolayısıyla bölgedeki taksi gelirlerimizi etkileyebilir.

Taksi kullanımının artması trafik kalabalığını da bir miktar olsa da azaltmaya fayda sağlamaktadır. Pazarlanabilir ve İhraç Edilebilir Teknolojik Ürün Kazanımı: Bu proje sonucunda ortaya çıkacak ürün ve ürünler hem ulusal anlamda diğer bölgelerde de kullanılabilecek hem de dil desteğinin verdiği güçle uluslararası alanda da satış imkânı sağlayacaktır. Bu durum hem bir ihracat kazanımı sağlayacak hem de gelirlerin artmasına yol açacaktır. Aynı zamanda bu projenin başarılmasıyla benzer altyapıdaki birçok projenin devamında üretilmesine imkân verecektir. Bize göre kaçınılmaz bir ihtiyaç olan bu tarz güvenlimobil taksiuygulama projelerinin başarılı olması her anlamda güzel sonuçlar doğuracaktır.

 

Mobil Durak Yenilikçi Yönüyle İlgi Çekiyor

Belirtilen araştırma alanlarını dikkate alarak çalışacak olan MOBİL DURAK uygulamaları bu alandaki bilimsel çalışma açığını kapatacaktır. Özellikle matematiksel modeller ile desteklenen otonom atama zekâsı sayesinde sektöre önemli bir yenilik katılacaktır. Öyle ki bu yeniliğin belki de ileride sürücüsüz taksicilerin ülkemizde kullanılması yeniliğini de sağlayacağı düşünülmüştür. Mobil Durakuygulaması, Konya, Antep, Mersin ve Adana şehirlerinde faaliyet göstermektedir. - Farklı adresten farklı adrese taksi arama rakiplerde bulunmamaktadır. Mobil Duraksizi sadece bulunduğunuz adresten alarak gideceğiniz adrese götürmekle kalmayıp; güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk yapmanızı da sağlamaktadır.

Seyahat planlaması için ileri zamanlı rezervasyon sisteminin varlığı önemlidir. Anlık taksi ihtiyacınız olabileceği gibi belirlediğiniz ileri zaman diliminde de taksi ihtiyacınız olabilir. Mobil Durak uygulamasında hangi gün, hangi saat, nereden, nereye ve hangi taksi ile gideceğiniz seçtiğinizde MOBİL DURAK seyahat planlamasını yapar. Zamanı geldiğinde sizi mesajlarla bilgilendirir. Seyahatinizin sorunsuz olarak gerçekleşmesini sağlar. Bahsettiğimiz bu özellikler, Mobil Durak uygulamasını diğer birçok rakip firmadan ayırmaktadır.