Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

GAZİANTEP'TEKİ SANAYİ YAPISI BU SENEKİ VE GEÇEN SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLERİ

GAZİANTEP'TEKİ SANAYİ YAPISI BU SENEKİ VE GEÇEN SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLERİ

Son dönemdeki sosyo – ekonomik gelişimi ile Gaziantep ülkemizdeki adından söz ettiren illerin başında gelmektedir. Gaziantep’in ana sanayi dalları olan gıda, tekstil ve plastik sanayine dayalı olarak metal ve makine sanayi oldukça hızlıgelişmiştir. Bu durum kendini ulaşımda da göstermiştir. Nitekim Mobil Durak uygulamasının, şehir halkı için önemi de yadsınamaz. 

Öte yandan değirmen makineleri, tarım makineleri, tekstil makine ve yedek parçaları konularında, Gaziantep ülkemizde yer alanetkinşehirlerimizden birisi durumundadır. 2022 Mayısı’nda açıklanan İSO İlk 500 listesine girmeyi başaran 33 firma ve İSO ikinci 500’deki 38 firma sayısı ile birlikte Gaziantep’ten toplam 71 firma, Türkiye’nin en büyük bin sanayi kuruluşu arasında yer almayı balşardı. Gaziantep, bu sonuçlara göreTürkiye'de en fazla firma ile listeye giren üçüncü il oldu.

Gaziantep’in imalat sanayisi, kalifiye elemanları ve geçmişten gelen tecrübe birikimi ile bölgenin en canlı sanayi gücüne sahiptir. Şehirde, küçük imalathane ve atölyelerin yanı sıra, büyük tesislerinde sayı, kapasite ve istihdam açısından fazla olduğu bilinmektedir. İlin sanayisi birçok sektörde Türkiye’de en önemli üretim merkezi konumundadır. Uluslararası fuarlar ile sanayisidesteklenerek, üretim gücü daha üst seviyelere çıkarılmaktadır.

Gaziantep imalat sanayi, işyeri sayısı ve sağladığı iş gücü potansiyeli açısından tekstil sektöründen sonra en önemli sektördür. Gaziantep, bir tarım şehri olmamasına rağmen, pek çok tarım ürününün işlenmesi Gaziantep ve çevresinde gerçekleşmektedir. Ayrıca şehirde organik gıda ürünleri çalışmalarının devam ettiğini de söyleyebiliriz.Gıda sanayisi içinde buğday unu, bulgur, makarna, şehriye ve irmik, bitkisel sıvı yağlar ve margarin, kakaolu mamuller, şekerlemeler ve şeker mamulleri, toz içecekler, tahin, helva, reçel, Gaziantep baklavası, Antep fıstığı işleme, kuruyemiş işleme, bakliyat işleme ve paketleme, yumurta, dondurulmuş gıda ürünleri gibi imalat kolları arasındadır.

 

Gaziantep’te Mobil Durak Uygulaması

Ülkemizin ve dünyanın saygın kuruluşlarının desteği ve işbirliği ile geliştirilenMobil Durak, zeka ve yapay sinir ağları ile desteklenmiş bir dijital taksi uygulamasıdır. Sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli Yeni Nesil Taksi Çağırma Portalı olarak bilinen Mobil Durak, kaliteli hizmetleri ile Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep illerimizde vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından 2019’da kabul edilen Mobil Durak uygulaması aynı yılın ilk 6 aylık süreinde araştırma ve anket çalışmaları ile ilk prototip çalışmalarına start verdi. Sonraki 6 aylık süreçte ilk prototipi geliştirildi ve mobil uygulamalar hem Google’da hem de Apple’da yayına girmiştir.

Mobil Durak, 2019 yılında Mersin Üniversitesi Teknopark desteği ile arge şirketi olarak kurulmuştur.Uygulamanıntemel ortaya konulma amacı ise taksi sektörünün içinde bulunduğu sorunları çözmektir. Gaziantep taksi arayanlara hızlı, güvenli, sorunsuz ve keyifli bir yolculuk yaşatmak için içeriğini mütemadiyen geliştiren Mobil Durak, 7/24 canlı destek hizmetleri, kullanışlımenüsü ve her bütçeye uygun indirimli tarifeleri ile dikkat çekmektedir. En yakın duraklara kolayca ulaşabileceğiniz Mobil Durak’ta taksicilerle anında iletişime geçebilirsiniz.

Şubat 2020’de ikinci prototipi geliştirilen uygulamanın Google ve Apple’da yayına girmesini müteakip, Şubat sonrasında da uygulamanın ikinci prototipipiyasayasunulmuştur. Fakat pandeminin başlaması nedeniyle uygulamanın pazarlaması bir süreliğine durdurulmuştur. Covid-19 sürecinin uzayacağı ön görülünce üçüncü prototip çalışmalarına hemen başlanmış ve 2020 Mayıs ayında son prototip çalışmaları başarıyla sonuçlandırılmıştır. Nitekim 2020 yılı sonunda Mobil Durak’ın yolcu ve sürücü uygulamaları yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Test aşaması başarıyla tamamlanan Mobil Durak uygulamasının Android, IOS ve Huawei işletim sistemine sahip tüm akıllı cep telefonu ve tabletlerde sorunsuzca kullanılabileceği anlaşılmıştır. 

Mersin Üniversitesi Teknopark’ta 2019 yılında hizmet vermeye başlayan şirketimiz GRL Bilişim A.Ş. markası ile hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, AB Çalışma Örgütü, TEB TİM ve Megacarss tarafından desteklenfirmamız, akıllı şehir konseptleri için Mobil Durak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton gibi çeşitli projeler üretmektedir.Ortaya koyduğumuz büyük yatırımlarla, sektörde dönüşüme yön vermeyi amaçlayıp, yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuzun her daim bilincindeyiz.

 

Pandemi Sürecinde Mobil Durak

Gerek yolculara ve gerekse taksicilere seçim hürriyeti tanıyan Mobil Durak uygulamasıtümdünyayı tesiri altına alan Koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması ve konforlu taksilerde sunduğu fiziki ve sanal ödeme imkanları ile insan yaşamına vermiş olduğu önemi ortaya koymuştur.

Vaka sayılarının yeniden artmaya başladığı şu günlerde şirketimiz, salgının yayılmasını ve halkımızın yaşamını tehdit etmesini önleyebilmek amacıyla birçok önlemi almaktan da geri durmuyor. Herkesin uyması gereken kurallar bu bağlamda belirlenmektedir. Belirlenen bu kuralların toplumumuzla sürekli olarak paylaşıldığını da belirtelim.

 

 Gaziantep Yolcuları İçin Mobil Durak Uygulaması

Yolcuklarınızınproblemsiz olarak gerçekleşmesi Mobil Durak uygulaması ile mümkündür. Mobil Durak taksi ve sürücülerini özenle seçer. Yüksek standartlarasahip taksilerle, temiz ve düzgün giyimli sürücülerle sizlere 7/24 hizmet verir. Vereceğiniz puanlar ilesizlere hizmet veren taksi veya taksicilerin uygulamadaki sırasını siz belirlersiniz.Uygulama, size en yakın taksiyi bulur. Taksinin ve şoförün tüm detay bilgileri görünür. Taksinin gelişini, onayınız sonrasında uygulama üzerinden kolayca takip edebilir ve beklemeden taksinize binersiniz.

Mobil Durak'ın taksi ücreti hesaplama özelliği ile taksiye daha binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğini bilirsiniz. Mobil Durak hesabınızda gösterilen ücretten fazlasını ödemezsiniz.Mobil Durak can ve mal güvenliğinize önem vermeyi temel görevi olarak bilir. Mobil Durak taksileri yasal olup;belgeleri eksiksiz, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförler Mobil Durak kalitesinin en önemli göstergesidir. Taksiciler, herhangi bir sorunda uygulamadan çıkarılacağının bilincinde hizmet verirler. Tamamen Mobil Durak uygulamasına özgü bu özellik sadece Mobil Durak müşterileri için geliştirilmiştir. İstediğiniz renk ve modelde taksinizi seçerek,keyfli ve güvenli biryolculukyapmanın rahatlığını Mobil Durak’ta yaşarsınız.

Bindiğiniz taksiden ya da taksiciden memnun kaldıysanız favorilerinize ekleyebilir veya aksidurumdailgili taksi ya da taksicinin bir daha size gelmemesi için kara listeye alabilirsiniz.Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi birçok farklı ödeme seçeneği ile taksi ücreti ödemelerinizi dilediğiniz gibi fiziki veya sanal yoldan hemen gerçekleştirebilirsiniz. Mobil Durak müşterilerine belirttiğinin dışında fazladan ücret sürprizi yaşatmaz.Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi farklı ödeme seçenekleri ile tarifeleri %20’ye varan indirimli kullanabilir, yolculuğunuzu indirimli yapabilirsiniz.

Mobil Durak’ta sevdikleriniz ve yakınlarınız için anlık talep açabilir, onların biniş adresi ile iniş adreslerini belirterek ne kadar ücret ödeneceğini görebilirsiniz. Yolculuklarınızı anlıkolarak takip edebilir ve sevdiklerinize jest yapmak için taksi ücretini Mobil Durak cüzdanla isterseniz siz de yapabilirsiniz.Biniş/iniş adresi, gün/saat, taksi tercihinizi yapmanızla birlikte Mobil Durak seyahat planlamasını sizin için hemen yapar. Zamanı gelince de sizi mesajlarla bilgilendirir.