Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

KONYADA'Kİ SANAYİ YAPISI GEÇEN SENEKİ VE BU SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLER

KONYADA'Kİ SANAYİ YAPISI GEÇEN SENEKİ VE BU SENEKİ EN İYİ ŞİRKETLER

Ülkemizin tahıl ambarı olarak bilinen Konya, iki asırdan fazla Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yapmış önemli şehirlerimizden biridir. Cumhuriyet döneminde Konya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulması ve sonrasında organize sanayi bölgelerinin oluşturulması şehrin gelişiminde önemli bir etki yaratmıştır. Bu etki teknolojinin hızla geliştiği günümüzde de kendini göstermiş,Mobil Durak uygulaması ulaşımda bunun en güzel örneği olmuştur.

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu, İSO 500 araştırması 2021 yılı sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. Araştırmaya göre, Konya’da Konya Şeker birinci, Türkiye sıralamasında ise 64. oldu. Yedi firmanın listeye girdiği ‘Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırma sonuçlarına göre2021 yılında üretimden satışlara göre ilk sırada 137 milyarayakın ihracatı ile TÜPRAŞ (TürkiyePetrol Rafinerileri A.Ş.) ilk sırada yer aldı. İkinci sırada Ford Otomotiv, üçüncü de ise Star Rafineri yer buldu. İSO 500'ün ihracat oranı yüzde 33,9'luk artışla 85,8 milyar dolara yükseldi. Türkiye genelindegörülen bu artış İSO 500 ihracatı için tarihsel bir rekor olarak değerlendirilmiştir.

İlk 500'de Konya’dan yedi şirket Konya Şeker, Eti Alüminyum, AYD Otomotiv Endüstri,Panagro Tarım Hayvancılık, Enka Süt, Ova Un ve TÜMOSAN Motor yer almıştır. Diğer yandan İSO 500'ün 2021'de faaliyet kârının yüzde 139 oranında artış gösterdiğikaydedilmiştir. Finansman giderleri de TL’nin değer kaybı, enflasyondaki artış ve faiz oranlarındaki yükseliş nedeniyle yüzde 135 oranında artmıştır.

 

GRL Bilişim ve Konya’da Mobil Durak Etkisi

2019 yılında hizmet vermeye başlayan GRL Bilişim A.Ş. Mersin Üniversitesi Teknopark’tamarka adı ile faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.Firmamız, akıllı şehir konseptleri için MobilDurak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton gibi başarılı projelereatmaktadır.Yaptığımızbüyük ve ciddi yatırımlarla sektörde dönüşüme yön vermeyi amaçlayan, yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuzun daima bilincindeyiz.

Asıl hedefimiz, iş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yaparak, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin yaşamını kolaylaştırmaktır. Daima,ürettiğimizin daha iyisini üretmek ve kendimizi sürekli olarak geliştirmekiçinMersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Sizlere huzurlu, güvenli ve sorunsuz bir yolculuk yaşatmak için kendini sürekli yenileyen en yakın taksiye ulaşabilmenizi sağlayan Mobil Durak, 2019 yılında Mersin Üniversitesi Teknopark desteği ile arge şirketi olarak kurulmuştur. Kesintisiz canlı destek hizmeti, kolay arayüzü ve her bütçeye uygun fırsatları ile Mobil Durak her zaman yanınızdadır. Mobil Durak’ta taksicilerle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Şirketimizin, Mersin Üniversitesi Teknopark Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, AB Çalışma Örgütü, TEB TİM ve Megacarss tarafından desteklediğini belirtelim. Gerek yolcuya gerekse taksiye seçme özgürlüğü tanıyan Mobil Durak uygulaması tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınında daaldığı tedbirlerle toplum sağlığına verdiği önemi bariz bir şekilde ortaya koymuştur. Nitekim uygulama sayesinde, salgının toplum açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması sağlanmış, Mobil Durak’ındijital taksilerde sunduğu temassız ödeme imkanları ile de yolcuların talepleri sorunsuzca karşılanmaktadır.  Ayrıca salgının yayılmasını ve vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini önleyebilmek için birçok tedbir alınmakta olup, bu kapsamda uyulması gereken kurallar belirlenerek halkımızla paylaşılmaktadır.

 

Mobil Durak Taksi Uygulaması

Mobil Durak, ücret hesaplama özelliği ile daha siz taksiye binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğiniziönceden gösterir. Taksi şoförlerimiz de önceden ödenecek ücreti bildikleriiçin yolcularla herhangi bir tartışmayamahal vermezler. Bu nedenle de Mobil Durak ile yapılan yolculuklar kaliteli ve güvenli olarak gerçekleşmektedir. Bir diğer önemli nokta ise Mobil Durak’ın can ve mal güvenliğinize mutlak surette önem vermesidir. Mobil Durak'a kayıt olan taksi şoförlerinin, yasal belgeleri ve referans bilgileri tamdır. Uygulamamıza kayıtlı taksiciler, yaşanan herhangi bir sorunda uygulamadan çıkarılacağını bilir.

Taksi şoförü, yapılan yolculuktan memnunsa seyahatin sonunda taşıdığı yolcuyu favorilerine ekleyebilir ya da yolcudan memnun değilse, bir daha sizi çağırılmamak için ilgili yolcuyu kara listeye alabilir.Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi birçok farklı ödeme seçeneği ile taksi ücretini dilediğiniz ödeme yöntemleri ile kabul edebilirsiniz. Kredi kartı geçen taksi uygulamanız içerisinde bulunan butonlardan kabul etmediğiniz ödeme yöntemini de pasif hale getirebilirsiniz. Bu sayede pasif ettiğiniz ödeme yöntemiyle gelen çağrıları almazsınız. Mobil Durak bu konuda tercihi tamamen size bırakır.

Popüler, Favori, En Yakın ve Fark Etmez Öncelik Paketlerinden birini uygun fiyatlarla satın alarak yolcu uygulamasında taksinizin üst sıralarda çıkmasını ve en çok çağrıyı sizin taksinizin almasını sağlayabilirsiniz. Yolcunun biniş ve iniş adresi, yolculuğun gün ve saati, yolcunun yaptığı taksi tercihi ve varsa taksiciye notunu çağrı geldiğinde seyahat detayında görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz yolcuyu kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. Mobil Durak sizin kontrolünüzde çalışan bir uygulamadır.

Mobil Durak taksi ve sürücüleri özenle seçilmiştir. Kaliteli araçlarla, temiz ve düzgün giyimli sürücülerle hizmet veren Mobil Durak uygulamamıza kayıt yaptırmak isteyen taksicilerin belirttiğimiz kriterlere sahip olması gerekmektedir.

Uygulama size, konumunuza göre, en yakın taksi çağrısını iletir. Yolcu çağrısının tüm detay bilgileri uygulamada görünür. Onayınızla yolcunun konumunu uygulama üzerinden takip edebilir ve beklemeden yolcunuzu alabilirsiniz.