Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

MERSİN PİKNİK VE MESİRE ALANLARI

MERSİN PİKNİK VE MESİRE ALANLARI

Mersin Türkiye’de liman kenti olarak adlandırılırken 13 ilçesi olan popüler bir ildir. Sanayi, denizcilik, turizm gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Mersin, modern havası ve liman kenti olması açısından popülaritesi oldukça yüksektir. Mersin’in Akdeniz kıyılarına yakın pek çok ilçesi bulunmaktadır Anamur, Aydıncık, Mezitli, Yenişehir, Toroslar ve Silifke buna örnek olarak verilebilir. Tarsus Erdemli, Çamlı Kaya’yı da bu ilçelere eklersek Mersin’in harika ilçelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Güneyde bulunan bir liman şehri olarak karşımıza çıkan Mersin’de ulaşım mobil durak sayesinde çok kolaydır. Mersin’in güzel ve şirin ilçelerinde gezilecek ve piknik yapılacak yerlere gidebilmek için mobil durak uygulamasını indirebilirsiniz.Mersin’in kuzeyinde yer alan Yumuktepe höyüklerde yapılan kazı çalışmalarında pek çok tarihi kalıntılara rastlanmıştır.

Höyüklerde yapılan bazı kazı çalışmalarında çeken eserler; Tarsus Müzesi, Silifke, Mersin ve Anamur müzelerinde sergiye açılarak korunma altına alınmıştır. Helenistik dönemlerine ait pek çok kalıntıya rastlanan kazı çalışmalarındaki eserler oldukça değerlidir.Bu kazılardan çıkan bazı kalıntılar milattan önce 6300 liraya dayanan Selçuklu dönemlerinden kalma eserlerdir.19.yüzyıllarda Mersin olduğu bilinen bu tarihi çalışmalarda pek çok eseri rastlanıyor.Eskiden köy niteliği taşıyan bu yerleşim yerinde Türkmen aşiretlerinin ev sahipliği yaptığı söylentiler arasındadır.1850 yıllarında Rumların bu bölgeye hâkim olduğu bilinse de 1600 Müslüman kişinin yaşadığı bilinmektedir.Çukurova’da var olan var pamuk üretimi yaygın bir şekilde kullanılmakta olup bu açıdan oldukça popülerdir.Bir liman kenti olan Mersin, Çukurova’nın bu ürünleri ihraç etmesi ile ticaretini son derece önemli rol oynamıştır.Mersin’in bu uzun sürecinde Hristiyan levantenlerinde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Bu sayede şehir bugünkü haline gelmiştir.Mersin’in tarihi yapısının yanında gezilecek yerleri de büyük önem taşımaktadır.Mersin’de piknik yerlerine ulaşım için mobil durak önemli bir rol oynamaktadır. Bu sayede gezilecek yerlere hemen ulaşabilirsiniz. Mersin’in tarihi yapısını görmek ve piknik yapmak için mobil durak ile taksi çağırarak huzurlu bir yolculuk yapabilirsiniz.Mersin’in en gözde piknik ve mesire alanlarına bu konumuzda de yeni değineceğiz. Sizde bu alanlara gelmek için en güzel uygulamalar içinde yer alan Mobil Durak uygulamasını indirerek bu piknik yerlerini gezme şansı elde edebilirsiniz. Mersin’in en gözde piknik ve mesire alanları şöyledir.

Kadıncık Göleti

Baraj gölü olan Kadıncık Gölet’inde Tarsus Çamlıyayla bölgesinde rastlanmaktadır. Burası piknik ve mesire alanı olarak güzelleştirilmiş ve gezilir hale getirilmiştir.Tarsus’a 75 kilometre mesafe uzaklıkta olan Kadıncık baraj Gölü’nde piknik yapılabilmektedir

Papazın Bahçesi

Çamlıkaya ile Tarsus arasındaki asfalt üzerinde bulunan bu şirin piknik ve mesire yerindeDoğa ile iç içe piknik yapmak için gelebilirsiniz.Çamlıyayla’ya mesafe olarak uzaklığı ise 7 kilometre civarındadır.

Yerköprü

Mersin’e yakın Ermenek bölgesinin yakınlarında olan Yerköprü Şelalesi popüler ve bu şehirlerce bilinen bir piknik yeridir. Güzelliği ile büyüleyen yapısı çok seçilmesine sebep olmaktadır.

Çakıt Vadisi

Pozantı Adana yolu onun üzerinde bulunan bu piknik yeri şehre 10 kilometre uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır. Piknik yapılabilen güzel doğanın güzelliğini sunan bir yerdir.

Ilısu Şelalesi

Ilısu Şelalesi manzarası ile büyüleyen ve piknik olarak tercih edilen bir yerdir. Çam ormanları içinde yer alması sebebiyle manzarası çok beğenilen ve çok tercih edilen bir piknik ve mesire alanıdır.

Muratsofu Ormanları

Ormanların içinde doğanın güzel bir harikası olarak karşımıza çıkan bu piknik yeri de Mersin’deki kişiler tarafından sıklıkla gidilmekte ve çok bilinmektedir.

Soğuksu Mevkii

Mersin’de Hem denize girmek hem de piknik yapmak için kişilerin tercih ettiği piknik alanlarından birisidir. Buraya gelerek harika piknikler yapılabilmektedir.

Dikenlik Oluk Ormanları

Tarsus’ta yer alan bu mevkide ise piknik yapmak güzel ve eğlenceli olabilmektedir. Burasıda sıklıkla tercih edilen alanlar arasında yerini almaktadır. Ormanın içinde temiz havası sebebi ile çokça seçilen bir mesire alanıdır.

Emirler Köyü Piknik Yeri

Mersin’e Çok yakın bir uzaklıkta olan Emirler Köyü Piknik alanı da piknik için tercih edilen ve beğenilen bir piknik alanıdır. Doğanın güzelliğini sunan bu piknik yerinde piknikler yapılarak güzel zamanlar geçirebilmektedir .

Mersin Mobil Durak Platformu

Mersin’de gezmek İstiyorsanız sizde son dönemlerde çok yaygın olarak kullanılan mobil durak uygulamasını akıllı telefonunuza hemen indirerek, yakın mesafeli ulaşım sorunlarına bir çözüm getirebilirsiniz.Mobil durak uygulaması ile taksi çağırma yöntemi konum vergilerine ulaştığı için oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu sayede bindiğiniz taksiden, taksinin şoförüne kadar pek çok şey hakkında bilgi sahibi olabilir ve daha önce hangi taksilerde yolculuk ettiğinize kadar pek çok bilgiyede erişebilirsiniz.Kaybolan bir eşyanız olursa hemen hangi taksiye bindiğinizi bu uygulama sayesinde bilerek taksiciye ulaşma imkânına sahip olabilirsiniz.Mobil uygulama sayesinde kredi kartı kullanılabilen taksilere ulaşmak artık mümkündür. Kredi kartı geçen taksi istiyorsanız ve taksi çağırmak konusunda zorlanıyorsanız mobil durak uygulaması tamda size göredir. Hemen uygulamayı indirerek taksi çağır butonundan taksi çağırabilir ve güvenli bir şekilde yolculuklarınıza devam edebilirsiniz.Tüm verilere erişme olanağı sağlayan mobil online taksi, taksi çağırma olanağı, ucuz taksi ve kredi kartlı taksi konusunda pek çok yararı bulunan mobil durak uygulaması oldukça güzeldir.Online olarak telefonlara indirilebilen bir uygulama olan Mobile Durak uygulamasında taksi seçebileceğiniz gibi şoförü de seçme şansına sahipsiniz.Son moda olan bu taksi seçeneği sizinde çok hoşunuza gidecek, gitmek ve gezmek istediğiniz yerlere mobil durak uygulaması sayesinde hızlıca ulaşabileceksiniz.Mobil durak uygulamasını güncel olarak App Store ve Google Play uygulamalarından indirerek ve mobil durak uygulamasına hemen giriş yaparak bu sistemi anında kullanabilirsiniz.