Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

MERSİN'DEKİ FESTİVALLER VE ETKİNLİKLER

MERSİN'DEKİ FESTİVALLER VE ETKİNLİKLER

Eski adıyla İçel olarak da bilinen Mersin, Türkiye’nin en kalabalık onuncu ilidir. 2022yılı itibari ile2 milyonayakın nüfusa sahip olan Mersin şehri Akdeniz, Aydıncık, Bozyazı, Mezitli, Yenişehir, Toroslar, Anamur, Silifke, Tarsus başta olmak üzere toplam 13 tane ilçeden oluşmaktadır. Türkiye’nin güneyinde Akdeniz bölgesinde bulunan ve bir liman kenti olan MersinLimanı Türkiye’nin en büyük limanı konumundadır.

Mersin halkı ulaşım sorununu Mobil Durak uygulaması ile çözüyor. Mobil Durak uygulamasında çağrınızı kabul eden sürücünün resmi, adı, soyadı, aldığı puan bilgilerini, taksinin markasını, modeli ve plakasını, haritada ki ilerleyişini, tahmini varış süresini ve mesafesini anlık görebilirsiniz. Ayrıca, uygulama menüsünde geçmiş yolculuklarınızın detaylarını da inceleyebilirsiniz.

Mersin güvenli takside unuttuğunuz çanta ve eşyalar için bildirimde bulunabilirsiniz. Yaptığınız yolculukların detayları uygulamada tutulmaktadır. Bu nedenle takside unuttuğunuz her şey için Mobil Durak Müşteri Hizmetlerini arayıp kayıp bildiriminde bulunabilir ve en kısa sürede taksi sürücüsüne ulaşarak unuttuklarınızı anında geri alabilirsiniz. Seyahat ücretini, ödeme seçeneklerinde belirtildiği gibi nakit, kredi kartı ve diğer ödeme yöntemleri ile yolculuk sonunda kolayca ödeyebilirsiniz.

Mersin Festivalleri

 

Kalabalık şehirlerimizden biri olan Mersin’de yıl içerisinde onlarca festival ve etkinlik düzenlenmektedir. Bunların festivallerin en bilinenlerini sizler için aşağıda sıraladık.

 

 • ÇAMLIYAYLA İĞNE OYASI FESTİVALİ
 • KIZ KALESİ TURİZM FESTİVALİ
 • MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ
 • MERSİN ULUSLARARASI NARENCİYE FESTİVALİ
 • MERSİN ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR VE SPOR ŞENLİĞİ
 • MERSİN ARKEOLOJİ GÜNLERİ
 • MERSİN OTOMOTİV GÜZ ŞENLİĞİ
 • MEZİTLİ SOLİ GÜNEŞ FESTİVALİ

 

 

Mersin’de Mobil Durak Uygulaması

 

Mobil Durak, Mersin Üniversitesi Teknopark işbirliği ile geliştirilen, yapay zeka ile desteklenen, yerli ve milli, Yeni Nesil Taksi Çağırma Platformu olarak tanımlanmaktadır. Sarı taksilere özel olarak geliştirilen bu uygulama, 2019 yılında toplumun toplam kalite ve güvenlik ile desteklenen güvenli taksi rezervasyon sistemine ihtiyaç duyduğunun anlaşılması üzerine projelendirilmiştir. Bu fikir aynı yıl, yenilikçi olarak değerlendirilmiş ve Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilmiştir.

İlk altı ay araştırma ve anket çalışması ile veriler ışığında ilk prototip çalışmasına başlanan bu uygulamanın altı ay sonra ilk prototip geliştirildi ve uygulamalar hem Google'da hem de Apple'da yayına girmiştir. 2020 Şubat ayında ise ikinci prototipi geliştirilmiş ve uygulamalar hem Google'da hem de Apple'da yayına girmiştir. 2020 Martı’nda Covid – 19 salgınının başlaması üzerine uygulamanın pazarlaması durdurulmuş; ancak pandemi sürecinin uzayacağı anlaşılınca 2020 Mayıs ayında üçüncü prototip çalışmaları başlatılmıştır. 2020 yıl sonunda da yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir.

Mersin’de Mobil Durak Fırsatları

Konforlu taksilerde güvenli bir şekilde yolculuk yapmak istiyorsanız, sarı taksilere özel hazırlanmış yerlive milli bu yeni nesil taksi çağırma portalını mutlaka kullanmalısınız. Kaliteli ve öğrenmeye dayalı rezervasyon sisteminin kullanılışlı menüsü sayesinde, uygulama içerisinde aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

MobilDurak’ı incelediğinizde, uygulamanın benzerlerine göre öne çıkan pek çok yenilik içerdiğini görebilirsiniz. Bu yenilikler içerisinde menüde görülen rezervasyon sistemi, beğeni ve yorumlar, zekâ, algoritma atama, seçme, kredi kartı ve cepparam seçenekleri ilgi çekmektedir. Kullanıcı dostu arayüzü, seçme özelliği, sinir ağları ve öğrenmeye dayalı zekâ ile Mobil Durak uygulaması yolcular için oldukça fonksiyonel özellikler sunmaktadır. Taksicilerle anında irtibata geçebileceğiniz bu uygulama ile kapıda beklemeden taksiye binebilir, gitmek istediğiniz yere hızlı ve güvenlibir şekilde varabilirsiniz.

Mobil Durak uygulaması Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep illerimizde aktif hizmet veriyor. Dijitaltaksi döneminde devrim yaratan Mobil Durak’ın önemli özelliklerini sizler için aşağıda listeledik.

 

 • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi,
 • Müşterilere seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma özelliği imkânı,
 • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama özelliği,
 • Yolcu ve taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilme özelliği,
 • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırabilme özelliği,
 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlaması yapabilme,
 • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri,
 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterebilme özelliği,
 • Müşterilerine taksiye bindikçe kampanyalarla bonus kazandırma fırsatı sunması,
 • Yolcular için kolay adres ekleme / bulma / taksi ücreti hesaplama,
 • Engelli yolculara destek verme,
 • Yerel işletmelere destek vererek ticaret hacmini artırma imkânı sunması,
 • Hizmet sektöründe kaliteli hizmeti ve istihdam fırsatını artırabilmesi,
 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına destek verme,
 • Kentsel ulaşım ve otopark sorunlarına çözüm üretebilme imkânı sunması

 

Mersin’de MobilDurak Ücretleri Nasıldır?

 

Mersin’de konforlu taksi Mersinliler tarafından merak edilmektedir. Ancak bunu sormadan önce Mersin Mobil Durak uygulamasının indirimli tarifelerini bilmeniz gerekmektedir. Mersin’deki indirimli Mobil Durak tarifelerini sizler için aşağıda listeledik. Ücretlendirme;

 • Cepparamlı indirimli ödemelerde açılış ücreti 11.50 TL, km ücreti 11.50 TL
 • Kredi/Banka Kartı ile indirimli ödemelerde açılış ücreti 11.65 TL, km ücreti 11.65 TL
 • Nakit ödemelerde açılış ücreti 12 TL, km ücreti 12 TL olarak belirtilmiştir.

 

GRL Bilişim

 

Mersin Üniversitesi Teknopark ’ta 2019 yılında faaliyetlerine başlayan GRL Bilişim A.Ş. markası ile hizmetlerini kesintisiz sürdürmektedir.Firmamız, akıllı şehir konseptleri için Mobildurak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton gibi projeler üretmektedir.Yapmış olduğumuz büyük yatırımlarla sektörümüzde dönüşüme yön vermeyi amaçlayan ve yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuzun bilincindeyiz.

Öncelikli hedefimiz, iş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yaparak, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaktır. Daima,ürettiğimizin daha iyisini üretmek, kendimizi geliştirmekadına Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışmaktayız.

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilen Mobil Durak uygulaması 2020 yılı sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. En yakın taksiyi arayan vatandaşlar Mobil Durak uygulaması ile indirimli yolculuk tarifelerinden anında faydalanabilmektedir.