Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

MEVLANANIN ŞEHRİ KONYA

MEVLANANIN ŞEHRİ KONYA

Konya Mevlana şehri maneviyatı çok yüksek ve harika gezilecek yerlere sahip bir kültür şehri. Konya pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış derin bir şehirdir.Mevlana şehri olarak anılan şehirde Mevlana ismini sıkça duymaktayız.Tarihin köklü geçmişine sahip olması nedeni ile eskide pek çok isimle anılan Konya eski ismi ikoniondur. Roma ve Bizans dönemlerine kadar pek çok tarihe konu olan şehir o dönemlerde ise Tokonion ismi ile anılıyordu. Doğal zenginliklerinin yanında kültürel ve tarihsel pek çok yeri olmasının yanında  manevi değeri yüksek olan yerler göze çarpmaktadır.Bu yazıda oldukça güzel bir yere sahip olan Mevlana'ya yer vererek size mevlana tarihinden bahsetmeye çalıştık. Konya tarihi boyunca Mevlana şehri olarak bilinmeye devam etmekle birlikte pek çok tarihsel kültüre de eşlik etmektedir. Konya Mevlana şehri en önemli ve en popüler özellikleri ile dillerden düşmeyen bir şehirdir. Harika dokusu ve harika gezilecek yerleri olan şehirde Mevlana Celaleddin Rumi hala yaşıyor gibi maneviyatı oldukça yüksektir.

Konya rehberi oldukça geniş ve oldukça gezilesi bir şehirdir. Bu nedenle sizde Konya'ya geldiğiniz andan itibaren bu güzellikte kaybolacaksınız.Mevlana şehri olan Konya ilinde mevlana Celaleddin Rumi bütün önem taşımaktadır.Asıl isminin ise Muhammed Celaleddin olduğu bilinmektedir.Daha sonra isminin bu şekilde değiştiği bilinen Mevlana, güzel hatıraları ile şehre büyük bir hava katmaktadır. Mevlana isminin anlamı Efendimiz olurken Rumi isminin anlamı ise Anadolu'dur.Mevlana İslam düşünürü Konya şehrinde köklü bir yere sahip ve burada yaşamıştır. Pek çok öğrenciye pek çok bilgi öğreten Mevlana'nın pek çok güzel sözü ve eserleride bulunmaktadır.

Mobil durak size bu güzel yerleri gezme şansı verirken ulaşım kolaylığı da sağlayarak harikalar yaratıyor. Muhteşem görüntüsü ile sizi cezb edecek olan Konya şehrine gelmek isterseniz sizde mobil durak uygulamasını hemen indirirek hemen taksi çağırabilir ve kolay bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. Mobil durakta online taksi çağırma butonları ile en hızlı taksiye ulaşabilir ve kredi kartı geçen taksi seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Mobil durak uygulamasını App store ve ya Google store uygulamalarından hemen cep telefonlarınıza indirebilir ve üyelik girişi ile uygulamayı çalıştırabilirsiniz.Online durakta istediğiniz her an taksi çağırmak mümkün. Sizde kredi kartı geçen takside yolculuk etmek için hemen mobil durak uygulamasına girerek taksinizi çağırabilir ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Mevlana şehri Konya da pek çok gezilecek yerin yanında meşhur olan tatlarında mutlaka tadılması gerekmektedir. Bunların arasında mevlana şekerini sayabiliriz. Mevlana şekeri Konya şehrine ziyaret amacıyla gelen kişilerin mutlaka aldığı bir sekerdir. Meşhur olması nedeni ile de oldukça beğenilmekte olan Mevlana şekerini almak için Konya ilinde pek çok yer vardır.Mevlana Konya'nın en gözde islam âlimlerinden biri olması ile ünlüdür. Konya denince akla mevlana gelmektedir. Mevlana türbesini ziyaret ederek sizde şehrin dokusunu yakından hissedeceksiniz.Mevlana tarihi oldukça geniş ve güzel. Bu güzel şehre geldiğinizde sizde bu güzel tarihi yerleri görmekten kendinizi anlamayacaksınız. Mobil durak bu güzel yerlerde sizin kurtarıcınız olacak.  En güzel yerleri en hızlı bir şekilde gezmenize yardımcı olacak olan mobil durak ile artık ulaşım sorun değil. Her an taksi çağırmak mümkün ve harika bir yolculuk sizinde hakkınız.

Mobil durak ile buraya gelerek sizde harika yerleri görmek istemez misiniz?

Online taksi aracılığı ile buraya geldiğinizde mevlana mutfağı hakkında da pek çok bilgeye sahip olabilir ve hatta bu tatları tatma imkânı bulabilirsiniz. Bu sayede hem tarihin tozlu yapraklarını inceleme şansı bulurken hem de güzel tatları öğrenmiş olacaksınız.Mevlana şehrinde en güzel yerleri gidip görmek ve en güzel tatları tatmak için sizde hemen mobil durak ile iletişime geçin ve taksi çağırın.

Mobil durak sayesinde kaybolan eşya derdine son verilerek daha önce hangi taksiye binildiği bilgisinede sahip olunabilmektedir. Bu sayede takside unuttuğunuz eşyalarınız size güvenle teslim edilecek ve sorunsuz bir yolculuk yaşamış olacaksınız. İsterseniz taksi çağırmadan önce taksi ve taksi şoförüne kadar pek çok şeye karar verme hakkında mobil durakta sahipsiniz. Bu güzel ve konforlu seyahat boyunca asla sorun yaşamayacak ve en kısa sürede ulaşmak istediğiniz yere varacaksınız.