Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

ORMAN HAFTASINDA HER YOLCULUĞA BİR FİDAN HEDİYE EDİYORUZ.

ORMAN HAFTASINDA HER YOLCULUĞA BİR FİDAN HEDİYE EDİYORUZ.

Ormanlar ülkelerin değil dünyanın ortak değerleri arasında yer almaktadır. İnsan yaşamı için önemli olan üstelik yenilenebilen, yani tükenmez özelliği olan orman kaynaklarımızı korumak, her yaştaki vatandaşlarımızın birinci önceliği olmalıdır. 
Ormanlar, ağaçlar, toprağın nemli kalmasını sağlar. Toprak kaymasını (erozyonu) önler, selleri durdurur. Ormanlar yörenin iklimini etkiler, yağmur yağmasını sağlar. Çok sıcakları, şiddetli soğukları önler. Ormanlar aynı zamanda av hayvanları, yüzlerce makro ve mikro organizmaların barınağıdır.
Ağaçlar ya kendiliğinden yetişir, ya da insanların ormana diktiği fidanlardan oluşur. Buna göre ormanlar doğal ve yapay olarak ikiye ayılır. 
Türkiye ormanlarının yüzde 93’ü doğal ormanlardır. Oysa Avrupa ülkelerinde doğal ormanların oranı yüzde 1 olup, neredeyse tamamı yapay ormanlardır.
MOBİLDURAK vatan savunması anlayışıyla ormanlarımızı koruyup kollarken, aynı bilinçlenmenin toplum düzeyinde olmasını sağlayacak her taksi yolculuğu için bir fidan ekmek için çaba sarf etmektedir.
Gelecek nesillere taşınacak ve insanlarımız mutlu ve sağlıklı bir ortamda yaşatacak ormanlarımızı geliştirecek fidanlar için her en yakın taksi durağı bir ekim merkezi mantığı ile bilgilendirmeye devam ediyoruz. 
Bu görev ağaç dikip, yeni ormanlar yetiştirilmesine yardımcı olmakla yerine getirilir. Ormanlara en büyük zarar insanlardan gelir.
İnsanlar tarla açmak, yerleşim yeri kurmak, hayvanlara otlak yeri açmak için ormanları yok ederler. Ateşin söndürülmeden bırakılması sigaranın söndürülmeden atılması, koskoca bir orman alanının yanıp kül olmasına neden olur. Yanan ormanın yerine yenisinin yetiştirilmesine bir insanın ömrü yetmez. 
Bu nedenle mobildurak olarak taksi karbon ayak izini düşünüyor ve bu orman haftasına destek vererek daha yaşanılabilir bir dünya için uğraşıyoruz. Çeşitli fidan dikme etkinliklerine gitmek istediğiniz zaman en yakın taksi ile indirimli tarife ve temassız ödeme seçenekleri ile size yardımcı olmak için yanınızdayız.
Siz de bir fidan dikmek isterseniz ; mobildurak uygulaması ve enyakintaksi.com size hem kaliteli ve güvenli taksi keyfi sunacak hem de fidan dikmenize yardımcı olacaktır.