KULLANIM, İPTAL VE İADE KOŞULLARI
Mobil Durak hizmetlerine erişim ve kullanım, sizinle GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. arasında akdi bir ilişki oluşturduğunuz üyelik sözleşmesini, gizlilik ve bilgi güvenliğini, kişisel verilerin korunması ve işlenmesi ile işbu koşulları kabul ettiğinizi varsayar. İşbu hükümleri kabul etmiyorsanız hizmetlere erişmeyiniz ve hizmetleri kullanmayınız.

1) Yola çıkış, Bekleme, Binme
a)Müşteri, taksi gönderildikten sonra taksiyi bekleyeceğini ve bineceğini kabul eder.
b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine en kısa sürede gideceğini kabul eder.

2) İptal Ücreti
a)Müşteri, adresine gönderilen taksiyi iptal ederse veya taksiye binmezse hesabına tarifeler bölümünde gösterilen taksimetre açılış ücreti kadar iptal ücreti borcu işlenir. Ayrıca müşterinin kalite puanı düşürülür.
b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine gitmezse hesabına taksimetre açılış ücreti kadar iptal ücreti borcu işlenir. Ayrıca sürücünün kalite puanı düşürülür.

3) Bekleme Ücreti
a)Müşteri, adresine gelen taksiyi 5 dakikadan fazla bekletirse 5 dakikadan sonra her dakika için uygulamanın tarifeler bölümünde belirtilen bekleme ücretini öder.
b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine 3 dakikadan geç yola çıkarsa her dakika için uygulamanın tarifeler bölümünde belirtilen bekleme ücreti hesabına borç kaydedilir.

4) Ödeme Şekli
a)Müşteri, yolculuk bedelini uygulamada belirtildiği şekilde nakit, kredi kartı, banka kartı veya cepparam ile yapmakla yükümlüdür. Müşteri'nin, nakit harici diğer ödeme yöntemleri ile yaptığı ödemelerle Taksi’ye ödeme yapılmış sayılır.
b)Taksi, haklı gerekçe hariç müşterinin ödeme seçeneğini değiştirmesini isteyemez.

5) Zarar Verme, Davranış
a)Müşteri, bindiği taksiye herhangi bir zarar vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Oluşacak zarardan GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Ancak kalite standardı gereği müşterinin kalite puanı düşer. Kara listeye eklenir.
b)Taksi Sürücülerinin davranışlarından GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Ancak kalite standardı gereği yapılacak incelemeden sonra sürücü hizmet dışı bırakılır veya sürücünün kalite puanı düşer. Kara listeye eklenir.

6) Üyelik İptali
a)Müşterinin sürekli düşük kalite puanı olması, devamlı kara listede yer alması halinde üyeliği iptal edilir.
b)Sürücünün sürekli düşük kalite puanı olması, devamlı kara listede yer alması halinde üyeliği iptal edilir.

7) Diğer Ücretler
Müşteri, yolculuk ücreti haricinde ilgili mevzuat hükümlerinde açıkça belirtilen ve ücretli olan köprü, yol, otopark v.b. gibi masrafları da kullanılmışsa ödemekle yükümlüdür.

8) Kredi Kartı Kullanımı
Kredi veya banka kartı ile ödeme yapılacaksa, kart bilgileri ilgili banka ve finans kuruluşunun sistemine eklenir. Kart kullanımlarda tekrar bilgi girmeyi gerektirmeden sadece onay verildiğinde temassız ödeme işlemi gerçekleşir. Kredi ve banka kartı ödeme altyapısı, ilgili banka ve finans kuruluşunca sağlanmaktadır. Kredi ve banka kartı bilgileri kesinlikle GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. tarafından depolanamaz, saklanamaz ve bilinemez.

9) Cepparam Kullanımı
Cepparam ile ödeme yapılacaksa, uygulamada belirtilen miktarlarda indirimli kontör alınır ve hesabındaki cüzdana yatırılır. Taksi ücreti extra indirimli olarak cüzdandan temassız olarak ödenir. Kalan Cepparam bir daha ki taksi yolculuğunda veya üye kuruluşlarda alışveriş yapılmak üzere cüzdanda saklanır. Cüzdanda ki Cepparam, taksi veya alışveriş ücretini karşılayamıyorsa bilgi mesajı ile bilgilendirilir ve belirlenen miktarda Cepparam alarak işleme devam edilir.

10) İade
Hangi neden ile olursa olsun taksi ücretinin iadesi yoktur. Üye kuruluşlarda yapılan alışverişlerde ise o üye kuruluşun iade kuralları geçerlidir.

11) Ücret Hesaplama
Mobil Durak, tahmini ücreti doğru bildirmek için tüm çabayı gösterir. Ancak bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından (değişken olan trafik yoğunluğu ve/veya tam varış noktasını işaretlememe v.b.) sorumlu tutulamaz.