Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

Adana Huzurevleri Taksi Çağırma

adana-huzurevleri-taksi-taksi-çağırma

Adana’nın Sosyo – Ekonomik Yapısı ve Dijitale Bakışı

Adana 2 buçuk milyona yaklaşan nüfusu ve 13.844 km²’lik yüzölçümü ile ülkemizin yedinci büyük şehridir. Buna karşın Adana, son dönemlerde ekonomik potansiyelinin çok altında bir performans göstermektir. Bunun en önemli nedenlerinin başında şüphesiz göç hareketliliği gelmektedir. Çünkü göç hareketliliği, bir şehrin sanayisini, ticaretini, kültürünü menfi yönde etkileyici özellik gösterir.  Bu hareketlilik modern bir şehrin ortaya çıkmasındaki en önemli engellerin başında gelir. Bilhassa son zamanlarda yaşanan göçler nedeniyle şehrin gerek ekonomik gerekse de sosyal açıdan çok ciddi sorunlarla karşılaştığını söyleyebiliriz. Bu sorunların başında ulaşım, altyapı ve iktisadi sorunlarının geldiğini görebilirsiniz. Adana Taksi Duraklarında bekleme derdine son veren Mobil Durak uygulamasının Adana’da tabiri caizse bir devrim yaptığını söyleyebiliriz.

 

Mobil Durak Uygulaması ve Adana

Sosyo – ekonomik gelişmelerin toplumsal yaşama yansıması Adana’da ilgi çekicidir. Şehrin tek merkezli özelliği ve tarihsel merkezdeki yolların trafik için yetersizliği ulaşımda bilhassa kent merkezinden çevreye ulaşan hatların merkeze yakın kısımlarında sorunlara sebep olmaktadır. Adana’nın sanayileşmesiyle beraber hızlanan nüfus artışı, şehrin de genişlemesine paralel olarak insanların ulaşımla ilgili ihtiyaçlarını önemli ölçüde artırmıştır. Bu da ulaşımda bazı problemlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Günümüzde, Adana ilinde trafiğe kayıtlı araçların yaklaşık %44’ü otomobillerden, %25’i motosiklet, %15’i kamyonet ve %9’u traktörlerden oluşmaktadır. Trafiğe kayıtlı bu araçların önemli bir bölümü ise şehir trafiğinde işletilmektedir. Ayrıca şehirdeki araçların yaklaşık %0,4’ünü de otobüs ve minibüsler oluşturmaktadır. Bu durumda vatandaşların günlük ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile ucuz taksi arayışına yönelmeleri de gayet doğaldır.

 

Adana’da Mobil Durak

Mobil Durak, Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarının iş birliğiyle geliştirilen, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen mobil taksi çağırma uygulamasıdır. Sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli yeni nesil taksi çağırma portalı olarak bilinen bu mobil uygulama hem yolcular hem de taksiciler açısından müthiş kolaylıklar sağlıyor.

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilen Mobil Durak uygulaması 2020 yılı sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Mobil Durak'ın hızlı ücret hesaplama özelliği sayesinde taksiye daha binmeden, gideceğiniz yerin uzaklığını ve ne kadar ücret ödeyeceğini bilirsiniz. Mobil Durak hesabınızda belirtilen ücretten ne eksiğini ne de fazlasını ödersiniz.

Mobil Durak için, müşterilerinin can ve mal güvenliği tartışmasız ilk sırada yer alır. Mobil Durak’ın taksileri yasal, belgeleri noksansız, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförlerinden oluşmaktadır. Taksiciler, herhangi bir sorun yaşandığında uygulamadan çıkarılacağını bilirler. Sadece Mobil Durak uygulamasına ait olan bu özellik, Mobil Durak müşterileri için özellikle geliştirilmiştir. Dilediğiniz kriterlerdeki Adana taksinizi seçerek, istediğiniz nitelikte bir taksi ile seyahat etmenin keyfini Mobil Durak’ta yaşayabilirsiniz.

Bindiğiniz taksiyi beğendiyseniz favorilerinize ekleyebilir veya taksiyi beğenmediyseniz bir daha size gelmemesi için kara listeye ekleyebilirsiniz. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi değişik ödeme seçenekleri ile taksi ücretinizi dilediğiniz gibi fiziki veya sanal yöntemle ödeyebilirsiniz. Ekstra ücret sürprizi ile karşılaşmazsınız. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı veya Dijital Para gibi muhtelif birçok ödeme seçeneği ile %20’ye varan indirimli tarifelerden yararlanabilir, güvenli ve keyifli bir yolculuk yaşayabilirsiniz.