Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

Mersin Akbelen Taksi Çağırma

mersin-akbelen-taksi-taksi-çağırma

Mersin’in Sanayi Yapısı, Geçen Seneki Bu Seneki En İyi Şirketleri

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sanayileşme sürecine giren Mersin’de önemli altyapı tesisleri oluşturulmuştur. Tur yağ, Mustafa Güleç Çırçır ve Prese fabrikası, Şükrü Şıhman Buz ve Çivi fabrikası, M. Alanya ve kardeşleri Nal fabrikası, sonraları Şamanlar Demir Döküm tesisi haline getirilen Cumhuriyet Demirhanesi, Perşembeler Çırçır fabrikası, Elektrik fabrikası, Vital Strumza ve Aziz oğlu Mehmet ve Mustafa Yunus KoII.Şti.'ne ait Rakı ve Şarap imalathaneleri, Makarna fabrikası, Veli Tevfik Mobilya, Sabun ve Hızar fabrikaları Cumhuriyet sonrasında Mersin’de gelişen başlıca işletmeler arasındadır.

Mersin, aktif ticaret geliriyle Akdeniz bölgesinin lokomotifi durumundadır. Bu büyüme şüphesiz ulaşım ve altyapı çalışmalarıyla da desteklenmektedir. Nitekim 2019 yılında Mersin Üniversitesi Teknopark desteği ile kurulan Mobil Durak uygulamasının Mersin halkına sunduğu hizmetler ile taksi sektörüne verdiği katkının dikkat çekici olduğunu görmekteyiz.

2000’li yıllarda tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinde hızlı bir büyüme yaşayan Mersin, ihracatta da önemli bir noktaya gelmiştir. Yatırımlarla ihracatta ilk beşi hedefleyen Mersin, 2021 yılında yüzde 28,4 artışla ihracatı ithalatından fazla olan şehirlerimizden biri olarak ülke ekonomisine katkı yapmaya devam etmektedir. Mersin’de, ana konteyner limanı gibi önemli projelerin hayata geçirilmesi ile günümüz ihracatının kat kat artırılacağı ön görülmektedir.

 

Mobil Durak Uygulamasının Mersin’e Katkısı

Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarının işbirliği ile geliştirilen, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenen, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli yeni nesil taksi çağırma portalı olarak tanımlanan Mobil Durak uygulaması sayesinde ulaşım faaliyetlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde yürütüldüğünü görüyoruz.

Mersin Üniversitesi Teknopark, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, AB Çalışma Örgütü, TEB TİM ve Megacarss tarafından desteklenen Mobil Durak uygulaması ile konforlu taksiler artık 7/24 hizmetinizdedir.

Yolculara ve taksilere seçme hürriyeti tanıyan Mobil Durak uygulaması, tüm dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgınının herkes için risk oluşturduğu bir dönemde, bu riskli süreci yönetebilmek için sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması ve temassız ödeme imkanı ile önceliğinin insan sağlığı olduğunu göstermiştir.

Mobil taksi hizmetlerini vatandaşlarımıza başarıyla sunan şirketimiz pandemi şartlarının vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla çok sayıda önlem almış, bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmıştır. Dijital taksi hizmetlerinin, Mobil Durak uygulaması içinde Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep illerinde faal olduğunu görebilirsiniz.

 

GRL Bilişim A.Ş. ve Mobil Durak

Mersin Üniversitesi Teknopark ’ta 2019 yılında faaliyetlerine başlayan GRL Bilişim A.Ş. markası ile hizmetlerini kesintisiz sürdürmektedir. Firmamız, akıllı şehir konseptleri için Mobildurak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton gibi projeler üretmektedir. Yapmış olduğumuz büyük yatırımlarla sektörümüzde dönüşüme yön vermeyi amaçlayan ve yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuzun bilincindeyiz.

Asıl hedefimiz, iş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yaparak, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaktır. Her zaman, ürettiğimizin daha iyisini üretmek, kendimizi geliştirmek adına Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

2019 yılında Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından kabul edilen Mobil Durak uygulaması 2020 yılı sonunda yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri ile güncellenmiştir. Taksi ücreti hesaplayan yolcularımız Mobil Durak uygulaması ile indirimli tarifelerden istedikleri zaman faydalanabilmektedir.

 

Mobil Durak Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Mobil taksi döneminde ilgi çeken Mobil Durak uygulamasının temel özelliklerini sizler için aşağıda sıraladık.

 

 • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi,
 • Müşterilere seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma özelliği,
 • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama kabiliyeti,
 • Gerek yolcunun ve gerekse taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilme özelliği,
 • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırabilme özelliği,
 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlaması yapabilme özelliği,
 • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri sunma özelliği,
 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterebilme özelliği,
 • Müşterilere taksiye bindikçe, çeşitli kampanyalarla bonus kazandırma avantajı sunma,
 • Yolcular için kolay adres ekleme / bulma / mobil taksi/durak arama özelliği,
 • Engelli yolculara deste olma özelliği,
 • Yerel işletmelerle işbirliği yaparak ticaret hacmini artırma özelliği,
 • Hizmet sektöründe kaliteli hizmet ve iş gücünü artırma fırsatı,
 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına destek verme özelliği,
 • Kentsel ulaşım ve otopark sorunlarına çözüm üretebilme

 

Güvenli ve Hızlı Yolculuk Mobil Durak’ta!

Taksi çağırmadan önce Mobil Durak uygulamasını telefonunuza yüklediğinizde, öncelikle bulunduğunuz adresi ve gideceğiniz istikameti haritadan belirlemeniz yeterli olacaktır. Mobil Durak’ta araçlar 7/24 çalıştığı için size uygun bir araç daima vardır. Sarı taksi çağırırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri ise taşıyacağınız eşyanın durumuna göre aracın bagaj kapasitesidir. Yalnızca araca kaç kişi bineceğiniz ve taşıyacağınız yük konusunda taksiciye bilgi vermeniz gerekir.

Seyahat planlaması yapanlar için ileri zamanlı rezervasyon sisteminin varlığı önemlidir. Anlık taksi ihtiyacınız olabileceği gibi belirlediğiniz ileri zaman diliminde de taksi ihtiyacınız olabilir. MOBİL DURAK uygulamasında hangi gün, hangi saat, nereden, nereye ve hangi taksi ile gideceğiniz seçtiğinizde MOBİL DURAK seyahat planlamasını sizler için yapar. Zamanı gelince sizi mesajla bilgilendirir. Seyahatinizin sorunsuz ve güvenli olarak olarak gerçekleşmesini sağlar. Bu özellikleriyle MOBİL DURAK, diğer birçok rakip firmadan ayrılmaktadır. Mobil Durak uygulaması taksi ücreti hakkında da size bilgi verir. Mersin’de ucuz taksi arayan yolcular Mobil Durak uygulamasını diledikleri zaman ziyaret edebilirler.