Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

Mersin Taksi Çağırma

mersin-taksi-cagirma-taksi-çağırma

Mersin’deki Taksiye Uygun Araçlar

Mersin dijital taksi, toplu taşımaya alternatif olarak geliştirilen ve şehir içinde ulaşmak istediğiniz yerler için kullanabileceğiniz sarı taksilerdir. Söz konusu araçlar Mobil Durak uygulamasına bağlı olarak çalışırlar ve kayıtlı taksicilerle çalışmaktadırlar. Birçok ilde olduğu gibi Mersin ilinde de çok sayıda taksi durağı ve taksici mevcuttur. Bu taksi ve taksiciler ayrı ayrı bir semt ya da ilçede hizmet vermektedir. Mersin dijital taksi bilgileri için Mobil Durak uygulamasını kullanabilme ayrıcalığına sahipsiniz. 

 

Mersin’de Ucuz Taksi Arayanlar Ne Yapmalı?

Mersin'de taksi ihtiyacınız var ise bulunduğunuz yerde çalışan taksi duraklarını araştırmalısınız. Size en yakın olan taksiyi seçerek, adresinizi verip anında taksi çağırabilirsiniz ya da yakınızda bulunan durağa da direkt olarak ulaşabilirsiniz. Mobil Durak uygulaması içerisinde ise bulunduğunuz yerin tespitinin daha kolay hale gelmesini kolayca sağlayabilirsiniz. Böylece varmak istediğiniz yere daha hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde gidebilirsiniz.

Neden Mobil Durak?

Taksi çağırmadan önce Mobil Durak uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde; öncelikle bulunduğunuz adresi ve gideceğiniz istikameti haritadan incelemeniz yeterli. Mobil Durak’ta araçlar 7/24 çalıştığı için size uygun bir araç her zaman vardır. Sarı taksi çağırırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri ise taşıyacağınız eşyanın durumuna göre aracın bagaj kapasitesidir. Yalnızca araca kaç kişi bineceğiniz ve taşıyacağınız yük konusunda taksiciye bilgi vermeniz yeterlidir. Mobil Durak uygulaması taksi ücreti hakkında da size bilgi vermektedir. Bu noktada Mersin taksi ücreti hesaplama bilgisi için Mobil Durak uygulamasından dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Mersin’de ayak yolcusu (taksi sırada iken gelen yolcu) daha çok hastane, alışveriş merkezleri ve marina da oluyor. Bu yüzden diğer duraklarda çalışan taksiciler, durakta sıra bekleyerek, sıradan yolcu alarak yevmiye düzeltemezler.

Mersin’de Taksicilik

Mersin’de taksicinin kazanabilmesi için söz konusu taksicinin becerileri, güvenilirliği, dürüstlüğü ve temizliği temek kriterlerdir. Taksici öncelikle güvenilir bir insan olmalı, arabasına binen yolcu, yaşlı olsun, hamile olsun, bayan olsun veya çocuk olsun yolculuk yaptığı kişiye güvenebilmelidir. Dolayısıyla taksici bu güveni kazanmak zorundadır.

Taksici daha fazla para kazanmak için müşteriyi kandırmamalıdır. Müşteriyi gideceği yere, güvenli taksi ile kısa yoldan götürerek, yolu uzatmaz. Yine taksici üstü başı, arabası temiz ve düzenli olmalıdır. Ancak bu şekilde zamanla taksicinin kendisini tercih eden, özel ve sabit müşterileri olabilir. Tabi böyle çalışan taksici işini ciddiye alır, disiplinli çalışır, yeri gelir aç kalır yemek yemeye fırsat bulamaz, yeri gelir uyku uyumaz uyumaya fırsat bulamaz; ancak verdiği güven sayesinde daima ilk tercih edilen de her zaman o taksici olur.  

Taksicilikte işini ciddi ve disiplinli yapan şoförler sayesinde pozitif rekabet oluşur ve böylece de verilen hizmetin kalitesi sürekli olarak artar.  İnsanlar güvenli, ucuz ve hızlı ulaşım ile gideceği yere varmak isterler. Bu en doğal talepleridir. Mobil Durak da bu talepleri karşılayabilecek taksicilerle çalışmakta ve bu nedenle de müşteri portföyünü her geçen gün genişletmektedir.

Mobil Durak’ın Özellikleri Nelerdir?

Mersin Üniversitesi Teknopark, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, AB Çalışma Örgütü, TEB TİM ve Megacarss tarafından desteklenen Mobil Durak uygulaması sayesinde en yakın taksi artık en hızlı ve en güvenli şekilde hizmetinizdedir. Bir ARGE şirketinin finansörlüğünde hizmet veren Mobil Durak, 2019 yılında Mersin Üniversitesi Teknopark desteği ile kurulmuştur. Mobil Durak, taksi sektörünün içinde bulunduğu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Gerek yolcularına gerekse taksilere seçme özgürlüğü tanıyan Mobil Durak uygulaması, tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgınının toplum sağlığı açısından risk oluşturduğu bir dönemde, bu riskli süreci yönetebilmek adına sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması ve temassız ödeme ile insan sağlığına hayati derecede önem verildiğini herkese başarıyla göstermiştir.

Yeni Nesil Taksi potalını vatandaşların hizmetine sunan şirketimiz pandemi şartlarının vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek amacıyla çok sayıda önlem almış, bu kapsamda uyulması gereken kuralları belirleyerek vatandaşlarımızla paylaşmıştır. Taksi ara / taksi çağır hizmetlerinin, Mobil Durak uygulaması içinde Konya, Mersin, Adana ve Gaziantep illerimizde aktif olarak işletildiğini görebilirsiniz. Mobil taksi döneminde ilgi çeken Mobil Durak uygulamasının temel özelliklerini ise şu şekilde listeleyebiliriz;

 

 • Kalite ve öğrenmeye dayalı istihbarat rezervasyon sistemi,
 • Müşterilere seçme özgürlüğü tanıyan çift yönlü algoritma özelliği,
 • Zekâ ve yapay sinir ağları ile taksi ve yolcu arasında atama kabiliyeti,
 • Gerek yolcunun ve gerekse taksinin iki taraflı beğeni ve yorum yapabilme özelliği,
 • Farklı konumdan farklı konuma taksi çağırabilme özelliği,
 • İleri zamanlı taksi yolculuğu ve rezervasyon planlaması yapabilme özelliği,
 • Temassız dijital ve alternatifli indirimli ödeme seçenekleri sunma özelliği,
 • Ücret hesaplama kolaylığı ile yolculuk maliyetini gösterebilme özelliği,
 • Müşterilere taksiye bindikçe, çeşitli kampanyalarla bonus kazandırma avantajı sunma,
 • Yolcular için kolay adres ekleme / bulma / ucuz taksi arama özelliği,
 • Engelli yolculara deste olma özelliği,
 • Yerel işletmelerle işbirliği yaparak ticaret hacmini artırma özelliği,
 • Hizmet sektöründe kaliteli hizmet ve iş gücünü artırma fırsatı,
 • Sektörün teknolojik alt yapıya kavuşmasına destek verme özelliği,
 • Kentsel ulaşım ve otopark sorunlarına çözüm üretebilme