Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

Mersin Viransehir Taksi Çağırma

mersin-viransehir-taksi-taksi-çağırma

Mersin’de Taksi Kültürü

Akdeniz Bölgesi’nin liman şehirlerinden biri olan Mersin’in on üç ilçesi bulunuyor. Yaklaşık iki milyon nüfusu barındıran Mersin’de, halkın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Akıllı Toplu Ulaşım Sistemleri ile hizmet verilmektedir. Bu kadar fazla nüfusa sahip bir şehirde ulaşım hizmetlerinin yoğunluğu da son derece normaldir. Bu yoğunluğu toplumumuzun yararına azaltabilmek, Mersin halkının beklentilerini en üst düzeyde karşılamak ve memnuniyetlerini sürekli artırmak amacıyla 2019 yılında projelendirilerek Mersin Üniversitesi Technoscope tarafından onaylanan Mobil Durak uygulaması vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

 

Mersin’de Mobil Durak Dönemi Başladı

Türkiye’nin ve dünyanın saygın kuruluşlarının iş birliği ile geliştirilen, zekâ ve yapay sinir ağları ile desteklenmiş olan, sarı taksilere özel hazırlanmış yerli ve milli Yeni Nesil Taksi Çağırma Portalı olarak tanımlanan Mobil Durak uygulaması 2020 Şubatı’nda Google ve Apple’da yayına girdi. 2020 yılı sonunda ise yolcu ve sürücü uygulamaları IOS, Android ve Huawei marketlerinde yeni etkileşimli kullanıcı ara yüzleri güncellenmiştir.

 

Mobil Durak Farkı

Mobil Durak’ta Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı ve Dijital Para gibi birçok değişik ödeme seçeneği kullanarak, taksi ücretinizi dilediğiniz gibi fiziki veya sanal araçlarla ödeyebiliyorsunuz. Ödemelerde herhangi bir sürpriz yaşamazsınız. Nakit, Kredi Kartı, Banka Kartı ya da Dijital Para gibi muhtelif ödeme seçenekleri ile %20’ye varan indirimli tarifeleri değerlendirebilir, ucuz taksi yolculuğu yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için seyahat talebi açabilir, onların biniş adresi ile iniş adresini belirterek ne kadar ücret ödeneceğini sistemden görebilir, yolculuğu takip edebilir ve isterseniz taksi ücretini Mobil Durak cüzdanla da gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğiniz özelliklere sahip taksinizi önceden seçip, kaliteli ve konforlu bir taksi ile yolculuk yapmanın keyfini yaşarsınız. Yolculuğunuzdan memnun kalırsanız bindiğiniz taksiyi favorilerinize ekleyebilir veya memnun kalmazsanız ilgili taksiyi bir daha size gelmemesi için kara listeye alabilirsiniz.

Taksi için biniş ve iniş adresi, gün ve saat tercihinizi yaptıktan sonra Mobil Durak sizler için seyahat planlaması yapar. Uygulama, vakit gelince mesajlarla sizi bilgilendirir ve seyahatinizin sorunsuz gerçekleşmesini sağlar. Mobil Durak taksi ve sürücülerini özenle seçer, temiz ve düzgün giyimli sürücülerle sizlere hizmet verir. Yolculuğunuzun tamamlanmasından sonra vereceğiniz puan ile taksinin uygulamadaki sırasını belirleyebilirsiniz. Uygulama, size en yakın taksiyi bulur. Taksinin ve şoförün tüm detay bilgileri görünür. Onay verdikten sonra taksinin gelişini uygulama üzerinden takip edebilir ve bekleme yapmadan taksinize binebilirsiniz.

Mobil Durak uygulamasının taksi ücreti hesapla özelliği sayesinde daha taksiye binmeden, gitmek istediğiniz yere olan mesafeyi ve ne kadar ücret ödeyeceğinizi önceden bilirsiniz. Mobil Durak hesabınızda gösterilen ücretten fazlasını ödemezsiniz. Can ve mal güvenliğinize önem veren Mobil Durak taksileri yasal, belgeleri tam, referanslı, kayıtlı taksi ve şoförlerle sizlere hizmet sunmaktadır. Personel, herhangi bir olumsuzlukta uygulamadan çıkarılacağının bilincinde olduğundan müşteri memnuniyetini her şeyin üzerinde tutar. İşte, hiçbir yerde olmayan bu özellik, sadece Mobil Durak uygulamasında Mobil Durak müşterileri için geliştirilmiştir.

 

Mersin Halkı Mobil Durak Ayrıcalığıyla Tanıştı

Mobil Durak üç temel özelliği ile dikkat çekiyor.

 

  • Kullanıcı dostu arayüzü ile hem yolcu hem sürücü kolay kullanımla farklı ara yüzler kullanır. Renkli ve kolay kullanımlı bu arayüz fonksiyonel özellikleri ile de müşterilerinin ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir.
  • Seçme özelliği sayesinde kalite puanı ve yorumları sistem içerisinde görebilirsiniz. İstediğiniz en yakın duraktaki taksiyi ve şoförü seçebilirsiniz. Benzer durum uygulamanın şoförleri için de geçerlidir. Kısacası uygulama, herkesin isteğine cevap verebilmektedir. Müşteriler tercih etmediği taksi ya da şoförleri kara listeye alarak, tercih ettiklerine öncelik verebilir. Müşteri memnuniyetini öne çıkaran bu avantajları Mobil Durak’ta dilediğiniz zaman değerlendirebilirsiniz.
  • Uygulama içerisindeki sinir ağları ve öğrenmeye dayalı zekâ, atama algoritması, öğrenme özelliğine sahip, farklı bir sistemdir. Bu sistem otomatik olarak atamaya izin vermektedir. Öte yandan Mobil Durak’ı rakipleri arasında öne çıkaran diğer özelliklerden de bahsetmemiz gerekir. Bunlar; beğenilen rezervasyon sistemi, uygulama hakkında beğeni ve yorum yapabilme ayrıcalığı, zekâ, algoritma atama, seçme ve farklı ödeme seçeneklerinden oluşmaktadır.

 

GRL Bilişim A.Ş. ve Mobil Durak

Mersin Üniversitesi Teknopark ’ta 2019 yılında hizmet vermeye başlayan Mobil Durak, GRL Bilişim A.Ş. markası ile faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Firmamız, akıllı şehir konseptleri için Mobil Durak, angosgps, kolaykirala81, rotaheryer, maraton gibi projeler üretmektedir. Gerçekleştirdiğimiz büyük yatırımlarla sektördeki değişime yön vermeyi amaçlayan ve yeniliğe açık bir teknoloji şirketi olduğumuz muhakkaktır.

Birincil hedefimiz, iş ortaklarımıza stratejik yol arkadaşlığı yaparak, teknolojik çözümlerle ve katma değerli hizmetlerimizle müşterilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmaktır. Daima, ‘ürettiğimizin daha iyisini üretmek’ sloganı ile kendimizi geliştirmek adına Mersin Üniversitesi Teknopark bünyesinde ekip olarak büyük bir özveriyle çalışmaktayız.