Taksi Çağırmada Yeni Yol, 81 ilde En Ucuz Taksi Çağırma Uygulaması - MobilDurak

Mobil Durak Yasal Uyarılar

KULLANIM İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Mobil Durak hizmetlerine erişim ve kullanım, sizinle GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. arasında akdi bir ilişki oluşturduğunuzu, yasal uyarılar bölümünde yer alan üyelik sözleşmesini, gizlilik ve bilgi güvenliği, kişisel verilerin korunması ve işlenmesi, diğer uyarılar ile işbu koşulları kabul ettiğinizi varsayar. İşbu hükümleri kabul etmiyorsanız hizmetlere erişmeyiniz ve hizmetleri kullanmayınız.

1) Yola çıkış, Bekleme, Binme

a)Yolcu, taksi gönderildikten sonra taksiyi bekleyeceğini ve bineceğini kabul eder.

b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine en kısa sürede gideceğini kabul eder.

2) İptal Ücreti

a)Yolcu, kendisini almak için yola çıkmış taksiyi iptal ederse veya taksiye binmezse hesabına tarifeler bölümünde gösterilen taksimetre açılış ücreti kadar iptal ücreti borcu işlenir. 

b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine gitmezse hesabına taksimetre açılış ücreti kadar iptal ücreti borcu işlenir. 

3) Bekleme Ücreti

a)Yolcu, adresine gelen taksiyi en fazla 5 dakika bekletebilir. 5 dakikadan sonra her 5 dakika için uygulamanın tarifeler bölümünde belirtilen açılış ücreti tutarı gecikme ücreti olarak öder. 

b)Taksi, çağrıyı kabul ettikten sonra müşterinin adresine en geç 5 dakikada gider. 5 dakikadan sonra her 5 dakika için uygulamanın tarifeler bölümünde belirtilen açılış ücreti tutarı gecikme ücreti olarak öder. 

4) Ödeme Şekli

a)Yolcu, yolculuk bedelini uygulamada belirtildiği şekilde nakit, kredi kartı, banka kartı veya cepparam ile yapmakla yükümlüdür. Müşteri'nin, nakit harici diğer ödeme yöntemleri ile yaptığı ödemeler MobilDurak onayından geçmişse Taksi’ye ödeme yapılmış sayılır.

b)Taksi, haklı gerekçe hariç müşterinin ödeme seçeneğini değiştirmesini isteyemez. Diğer konular için Dijital Sürücü Sözleşmesi düzenlenmiştir. 

5) Zarar Verme, Davranış

a)Yolcu, bindiği taksiye herhangi bir zarar vermeyeceğini kabul ve taahhüt eder. Oluşacak zarardan GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

b)Sürücü'lerinin davranışlarından GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Ancak kalite standardı gereği yapılacak incelemeden sonra sürücü hizmet dışı bırakılır veya sürücünün kalite puanı düşerek kara listeye eklenir.

6) Üyelik İptali

a)Yolcu'nun seyahat sonrası 3 ayrı sürücü tarafından kara listeye alınması halinde üyeliği iptal edilir.

b)Sürücü'nün sürekli düşük kalite puanı olması, seyahat sonrası 3 ayrı yolcu tarafından kara listeye alınması halinde üyeliği iptal edilir.

7) Diğer Ücretler

Müşteri, yolculuk ücreti haricinde ilgili mevzuat hükümlerinde açıkça belirtilen ve ücretli olan köprü, yol, otopark v.b. gibi masrafları da kullanılmışsa ödemekle yükümlüdür.

8) Kredi Kartı Kullanımı

Kredi Kartı veya Banka Kartı ile yapılacak ödemeler için birçok büyük kuruluş gibi “iyzico” (iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.) tercih edilmiştir. Kredi ve banka kartı ödeme altyapısı, “iyzico” finans kuruluşunca sağlanmaktadır. Kredi ve banka kartı bilgileri kesinlikle GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş. tarafından depolanamaz, saklanamaz ve bilinemez.

9) Cepparam Kullanımı

Cepparam ile ödeme yapılacaksa öncelikle uygulamada belirtilen miktarlarda indirimli kontör alınır ve cüzdana yatırılır. Taksi ücreti extra indirimli olarak cüzdandan temassız olarak ödenir. Bakiye kalan Cepparam bir sonraki taksi yolculuğunda kullanılmak üzere cüzdanda saklanır. Cüzdandaki Cepparam, taksi  ücretini karşılayamıyorsa uygulamada belirlenen miktarlarda Cepparam alarak işleme devam edilir.

10) İade

Hangi neden ile olursa olsun taksi ücretinin iadesi yoktur.

11) Ücret Hesaplama

Mobil Durak, tahmini ücreti doğru bildirmek için tüm çabayı gösterir. Ancak bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından (değişken olan trafik yoğunluğu ve/veya tam varış noktasını işaretlememe v.b.) sorumlu tutulamaz.